Morecambe blízko k návratu do League One

O posledné miestenku do League One zabojuje vo finále play-off štvrtej najvyššej anglickej súťaže Morecambe s Newport County.

Obe mužstvá zvládli náročné semifinálové duely a vo finále sú zaslúžene. Morecambe obsadilo v základnej časti štvrté miesto, Newport nazbieral o päť bodov menej a skončil piaty.

Morecambe urobilo dôležitý krok k postupu do Wembley už v prvom semifinálovom zápase. V Prenton Parku porazilo Tranmere 2:1, na postup mu potom stačila aj domáca remíza 1:1.

Newport County mal podobne ako jeho finálový súper dobrú východiskovú pozíciu už po prvom semifinále, v ktorom využil domáce prostredie a porazil Forest Green 2:0. V odvete to ale nakoniec bola ešte poriadna dráma, pretože futbalisti Forest Green zmazali dvojgólové manko už v úvodných ôsmich minútach a v 53. minúte dokonca viedli už 3:0. Newport sa ale vzchopil a strelil dva góly. Ani to ale napokon nestačilo, pretože v 87. minúte strelil štvrtý gól domácich Jamille Matt a nasledovalo predĺženie. V ňom mali napokon viac šťastia hráči Newportu, o postupe do londýnskeho finále rozhodol v poslednej minúte skúsený útočník Nicky Maynard.

Newport si zahral League One naposledy v roku 1987, Morecambe čaká na návrat 14 rokov. Finálový zápas nemá favorita. V posledných vzájomných zápasoch sa ale viac darí hráčom Newportu, ktorí si poradili s Morecambe trikrát v rade.

Morecambe – Newport County (komentuje K. Jakubovič)