Mourinho privíta starých známych, Leicester chce skrotiť vášne kladivárov

Anglická Premier League v nedeľu pokračuje štyrmi atraktívnymi zápasmi.

Najväčšiu pozornosť na seba strhne zápas na severe Londýna. Tottenham Hotspur privíta v hlavnom meste slávny Manchester United. Obe mužstvá túžia po Lige majstrov. Bližšie k nej majú osem kôl pred koncom ročníka hostia, ktorí sa nachádzajú na druhom mieste tabuľky. Spurs nazbierali o jedenásť bodov menej a pred dnešným súbojom im patrí siedme miesto.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

V posledných týždňoch však kohúti bodujú pravidelne, vďaka čomu sa vrátili do boja o TOP 4. Zverenci Josého Mourinha v tom plánujú pokračovať. V súbojoch s diablami však pravidelne ťahajú za kratší koniec. Dnes uvidíme 205. vzájomný zápas. Devils ovládli 92 stretnutí, zatiaľ čo Tottenham sa z víťazstva radoval 53-krát. Až 49 zápasov skončil remízou.

Úspešnejší Manchester United ale naposledy uspel v decembri 2019. Pred rokom v Londýne iba remizoval 1:1. Naposledy inkasoval zahanbujúci výprask, na ktorý sa tak rýchlo nezabudne. Tottenham mu na Old Trafford nastrieľal 6 gólov a pripravil mu najhoršiu prehru za posledné roky.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Londýnsky klub sa po vypadnutí z Európskej ligy dostal pod obrovský tlak. Liga majstrov je v ohrození s čím súvisia ďalšie problémy. Tým najväčším je zotrvanie Harryho Kanea, ktorý podľa najnovších informácií premýšľa o odchode. Ak sa Tottenhamu nepodarí kvalifikovať do Ligy majstrov, bude extrémne náročné udržať si ho. Najlepší strelec ročníka by rád zostal v Anglicku.


Tottenham – Manchester United (komentuje M. Lukáč)

Extrémne zaujímavé by to malo byť aj o pár kilometrov južnejšie. Na Olympijskom štadióne uvidíme bitku dvoch ďalších ašpirantov na umiestnenie v prvej štvorke. Šiesty West Ham United privíta v domácom prostredí tretí Leicester City.

Vo vzájomných zápasoch je úspešnejší Leicester, ktorý ovládol polovicu zápasov z posledných ôsmich. Naposledy však zápas dopadol jednoznačne v prospech The Hammers. Kladivári vyhrali na King Power Stadium rozdielom triedy a podobný výkon sa pokúsia zopakovať.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

West Ham United – Leicester City (K. Jakubovič)

Okrem toho sa pozrieme do Burnley a Sheffieldu. Na Turf Moor uvidíme bitku o záchranu, domáce FC sa o dôležité tri body pobije s Newcastlom United, ktorý sa nachádza len tesne nad zostupovým pásmom. Na dnešného rivala strácajú straky štyri body.

Sheffield United už so záchranou pravdepodobne nepočíta. Posledné zápasy medzi anglickou futbalovou elitou si však bude chcieť užiť a s Premier League sa bude chcieť rozlúčiť so cťou. Na Bramall Lane tentokrát privíta londýnsky Arsenal, ktorému šable naposledy podľahli 1:2.

Burnley – Newcastle United (K. Jakubovič)
Sheffield United – Arsenal (M. Lukáč)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.