Nadviaže West Brom na úspech zo Stamford Bridge?

Program 31. kola anglickej Premier League skompletizujeme na dvoch štadiónoch.

Najskôr sa pozrieme na The Hawthorns, kde svoje domáce zápasy hráva West Bromwich Albion. Nováčikovi sa v minulom kole podaril husársky kúsok, na západe Londýna ponížil favorizovanú Chelsea piatimi gólmi. Na Stamford Bridge sa dvakrát presadili Diagne a Pereira.

Súboje s The Blues futbalistom West Bromu chutia. V tejto sezóne im v dvoch zápasoch strelili až osem gólov! Ani v jednom stretnutí v aktuálnom ročníku s Chelsea neťahali za kratší koniec. Škoda pre vreckárov, že proti ostatným súperom nedokážu predviesť podobné predstavenie.

Aj preto sa nachádzajú až na predposlednom mieste tabuľky s 11-bodovou stratou na záchranu. Šance na zotrvanie The Baggies v Premier League sú menšie ako malé, kým však ostáva aspoň matematická šanca, tak budú zverenci prísneho Sama Allardycea bojovať.

Najbližšie sa im do cesty postaví Southampton, ktorý patrí k najhorším tímom odvetnej časti. Ak má proti niekomu West Brom uspieť, tak je to práve mužstvo zo St Mary’s.

West Bromwich – Southampton (komentuje M. Skáčik)

O dve hodiny neskôr sa presunieme na Amex Stadium do Brightonu. Čajky si v posledných týždňoch polepšili, po dvoch víťazstvách ich však naposledy schladil Manchester United.

Dnes večer ich čaká ďalší náročný súboj, tentokrát si zmerajú sily s karamelkami z Liverpoolu. Everton si naopak v predchádzajúcich troch kolách výrazne pohoršil. Po prehrách s Chelsea a Burnley si naposledy body delil s Crystal Palace a kvôli tomu sa prepadol na ôsmu priečku.

Nič ale ešte nie je pre zverencov Carla Ancelottiho stratené. Everton má okrem dnešného súboja ďalší zápas k dobru. Tottenham včera podľahol diablom a Toffees sa môžu po víťazstve vrátiť na siedme miesto. Cieľom Evertonu je však umiestnenie v prvej šestke.

Brighton – Everton (M. Skáčik)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Záznam: Sky Bet Championship
15:35 Watford – Reading (K. Jakubovič)