Nadviažu capkovia na šokujúci triumf?

Bundesligový program odštartujeme ostrým súbojom o záchranu.

Augsburg privíta vo WWK aréne capkov z Kolína. Domáci nebudú až pod takým tlakom ako hostia, pretože v doterajšom priebehu ročníka nazbierali o sedem bodov viac. Napriek tomu ale záchranu nemajú ani zďaleka istú a po troch zakopnutiach v rade potrebujú bodovať.

The Billy Goats sú predposlední a situácia vôbec nevyzerá rúžovo. Majú rovnaký počet ako šestnásta Hertha, odohrali však o dve stretnutia viac. V poslednom kole sa ale postarali o obrovský šok a v boji o záchranu dostali nový impulz. Na RheinEnergieStadion prekvapili Lipsko 2:1.


Hrdinom duelu sa stal záložník Jonas Hector, ktorý strelil oba góly domácich. Na víťazný zásah mu krásnou pätičkou prihrával slovenský reprezentant Ondrej Duda, ktorý patrí ku základným stavebným kameňom Funkelovho mužstva. Slovák nastúpil vo svojej prvej sezóne v Kolíne do 28 stretnutí. Dnes večer si pravdepodobne pomeria sily s ďalším Slovákom Lászlom Bénešom.

23-ročný ofenzívny univerzál prišiel do Augsburgu na hosťovanie z Borussie Mönchengladbach a podobne ako Duda sa nemôže na herné vyťaženie sťažovať. Od príchodu nastúpil do deviatich zápasov z jedenástich, až na jeden prípad vždy v základnej zostave. V novom drese si už stihol otvoriť aj strelecký účet. V 24. kole sa presadil proti Herthe.

Augsburg – Kolín (komentuje S. Suvák)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

2. BUNDESLIGA
18:25 DS2 Brauschweig – Aue (M. Lukáč)
18:25 DS1 Karlsruher – Würzburger (S. Suvák)