Neapol privíta Sardínčanov, Juventus sa pobije o sever

Fanúšik talianskeho futbalu si príde na svoje. Na DIGI Sport odvysielame až päť duelov 34. kola.

Nedeľný program odštartujeme v hlavnom meste. Na Stadio Olimpico si bude chcieť Lazio udržať nádej na postup do Ligy majstrov. Na štvrtý Neapol stráca päť bodov. V poslednej dobe vyhrávajú Biancocelesti pravidelne. Zo siedmich zápasov bodovali Rimania naplno šesťkrát.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Neuspeli iba raz, zhodou okolností práve v Neapole, s ktorým už logicky nebudú hrať a preto sa v ostávajúcich kolách musia spoliehať aj na pomoc iných. Na obed sa ale budú musieť zamerať v prvom rade na seba. Do večného mesta pricestuje nevyspytateľné mužstvo z Janova.

Následne sa presunieme na Mapei Stadium, kde svoje domáce zápasy hráva Sassuolo. V posledných rokoch najlepší klub mimo prvej sedmičky chytil v závere sezóny druhý dych a po stratách rímskeho AS sa na poslednú chvíľu už trochu nečakane zapojil do boja o Európsku ligu.

Napriek štyrom víťazstvám v rade však stále zaostáva za Giallorossi o tri body. Stratu sa pokúsi aspoň na pár hodín zmazať, nebude to však jednoduché pretože do Reggio Emilia zavíta ambiciózna Atalanta, ktorá má ako posledná matematickú šancu na zisk titulu. Ak si ju chce udržať, musí Sassuolo zdolať. V prípade akejkoľvek straty sa novým šampiónom Serie A stane Inter.

Partenopei sa po zlepšených výkonoch v závere sezóny prvýkrát ocitli v prvej štvorke. Po víťazstve v Turíne preskočili AC Miláno aj Juventus. Rossoneri včera dokázali uspieť v súboji s Janovom a opäť sa dostali pred Neapol, ktorý sa pred Juventusom nachádza iba kvôli lepšiemu skóre.

Boj o tri miestenky do Ligy majstrov bude ešte poriadne napínavý. Momentálna forma hovorí v prospech Azzuri, situácia by sa však mohla veľmi rýchlo otočiť. Pod Vezuv sa príde o body pobiť o záchranu bojujúce Cagliari, ktoré sa však v kľúčovej fáze sezóny dostalo do parádnej formy.

Sardínčania vyhrali tri zápasy v rade. Po kľúčovom zápase s Parmou zdolali aj Udinese. Naposledy využili hernú krízu rímskeho AS a dostali sa do bezpečia pred Benevento. V Neapole si budú veriť a budú bojovať o každý centimeter na trávniku. Domáci to rozhodne nebudú mať jednoduché.

Z Neapola sa následne presunieme na opačný koniec krajiny. V Dacia aréne uvidíme bitku o severné Taliansko medzi domácim Udinese Calcio a Juventusom. Okrem toho, že sú oba kluby zo severu, tak ich spájajú aj klubové farby. Domáce dresy majú vždy v bielo-čiernej kombinácii a preto majú oba kluby prezývku Bianconeri. Úspešnejším je samozrejme favorizovaný Juventus.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Stará dáma ale momentálne prežíva obdobie ako zo zlého sna. V prvom rade sa po desiatich rokoch končí ich nadvláda v Serie A. To je ale iba jeden problém z mnohých. Juventus patril k hlavným zakladateľom nepopulárnej Superligy a oproti iným, ktorí svoje kroky oľutovali, sa prezident Agnelli nechce myšlienky na reformu európskeho futbalu vzdať.

UEFA i Serie A z tohto dôvodu hrozia Juventusu možným diskvalifikovaním z domácich i európskych súťaží. Fanúšikovia si pýtajú Agnelliho hlavu a volajú po zmene prezidenta. Zemetrasenie v Turíne podľa všetkého neustojí ani Andrea Pirlo a kufre by si podľa najnovších informácií mal pobaliť aj Cristiano Ronaldo. Leto v Turíne bude naozaj poriadne horúce.

Bitkou Rím – Janov program otvoríme a aj ho uzatvoríme. Posledným zápasom programu bude duel medzi Sampdoriou a rímskym AS. Giallorossi sa v posledných týždňoch nesmierne trápia, vďaka čomu môžu nakoniec prísť aj o pohárovú Európu.

Z tretieho miesta tabuľky postupne klesli na siedme. Zo siedmich zápasov vyhrali iba jeden. Ak to takto pôjde ďalej, je len otázka času, kedy ich predbehne aj ôsme Sassuolo. Sampdorii už o nič nejde a práve to by mali futbalisti AS Rím využiť vo svoj prospech a katastrofálnu sériu ukončiť.

PROGRAM 34. kola SERIE A
Lazio – FC Janov
(komentuje M. Petro)
Sassuolo – Atalanta (F. Mentel)
Neapol – Cagliari (M. Petro)
Udinese – Juventus (R. Kmeťo)
Sampdoria – AS Rím (R. Kmeťo)

Extra GO
14:55 DS6 Bologna – Fiorentina