Newcastle privíta čerstvého majstra

Citizens sa po tohtotýždňovom dianí definitívne vrátili na anglický ligový trón. Podarilo sa im to už tri kolá pred koncom ročníka.

ManCity ako čerstvý majster najprv zavíta do Newcastlu. V St. James’ Parku by sme mohli vidieť vynikajúci zápas. Aj domáci môžu hrať uvoľnene, záchranu medzi elitou si vybojovali predčasne.

Strakám hra bez tlaku veľmi svedčí, v ostatných týždňoch dosahujú veľmi dobré výsledky. Remizovali s Liverpoolom, zdolali West Ham United a naposledy aj Leicester. Mužstvám bojujúcim o umiestnenie v TOP 4 strelili dohromady 8 gólov.

Pre Steva Brucea je len škoda, že niečo podobné nedokázali jeho zverenci robiť aj predtým. Magpies by boli v takom prípade v tabuľke určite vyššie, ako na aktuálnom 16. mieste.

Manchester City musí oslavy piateho ligového titulu za posledných 10 rokov ešte nachvíľu odložiť. Za dva týždne ho čaká historicky prvé finále Ligy majstrov s Chelsea a ak sa chcú jeho hráči zapísať do futbalovej histórie, musia ostať sústredení až do konca sezóny na sto percent.

V nabitom programe záveru ročníka je dosť možné, že Pep Guardiola prerotuje zostavu a nechá odpočinúť viacero opôr, ktoré by si pred zápasom sezóny mohli privodiť zbytočné zranenie.

Newcastle prežíva menšiu eufóriu a futbalové zápolenia si v posledných týždňoch veľmi užíva. Z tohto pohľadu by mohol čerstvého majstra vo svojom chráme prekvapiť a obrať ho aj o body.

Newcastle – Manchester City (komentuje M. Lukáč)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.