Zvládne Norimberg posledný krok?

Norimberg sa kvôli ďalšej nevydarenej sezóne ocitol v baráži o udržanie sa v 2. Bundeslige. Prvý zápas v domácom prostredí zvládol s prehľadom. Po dvoch góloch 20-ročného mladíka Fabiana Nürnbergera vyhral bavorský klub 2:0. Pokiaľ sa mu podarí výkon z prvého zápasu zopakovať, tak si zahrá v druhej najvyššej súťaži aj o rok.

Vypadnutie do tretej ligy by mu už zrejme nároční fanúšikovia neodpustili. V minulej sezóne museli prekusnúť návrat do druhej ligy. V aktuálnom ročníku ale očakávali, že sa ich miláčikovia pobijú o postup medzi elitu. Realita bola krutá, Norimberg sa počas celej sezóny pohyboval blízko zostupového pásma a priamemu vypadnutiu sa vyhol len pár kôl pred koncom.

Ingolstadt túžil po roku po návrate do druhej najvyššej súťaže. Jeho šance nie sú vysoké, nie však nereálne. V závere sezóny bol vo veľkej forme. Určite je v jeho silách zdolať krízou zmietaný Norimberg aspoň 2:0 a vynútiť si predĺženie. Musí si na druhej strane dávať pozor na zadné vrátka. Inkasovaný gól by mohol byť rozhodujúci. Ingolstadt bude musieť útočiť a práve to môže Norimberg využiť vo svoj prospech.

18:10 DS2 Ingolstadt – Norimberg (komentuje S. Suvák)

 

Zobraziť viac