Obnoví Huesca šance na záchranu?

Z top štyroch elitných futbalových súťaží sa po reprezentačnej prestávke vracia na televízne obrazovky televízie DIGI SPORT ako prvá LaLiga. Jej 29. kolo zahájime vo Valencii.

Levante sa v domácom prostredí pokúsi udržať v prvej polovici tabuľky. Domáci výber bude dúfať, že mu reprezentačná prestávka prospela. Pred ňou Levante vyhralo iba jeden zápas zo štyroch a pripísalo si dve prehry. Obe však s vyššie postavenými celkami. Po Reale Sociedad ťahali futbalisti Levante za kratší koniec aj proti Betisu. Ich najbližšou prekážkou bude Huesca.

Domáci skončili v predchádzajúcich troch sezónach raz na dvanástom a dvakrát na 15. mieste tabuľky. Umiestnenie v prvej desiatke by bolo pre menej známy klub z Valencie veľkým úspechom.

Ligový nováčik figuruje od začiatku ročníka na poslednom mieste tabuľky. Na prelome januára a februára si však klub z Aragónska výrazne polepšil, keď získal osem bodov za dve víťazstvá a dve remízy, vďaka čomu znížil stratu na záchranu na štyri body. V ostatných troch kolách ale futbalisti Huescy nedokázali zvíťaziť ani raz. Po dvoch prehrách iba remizovali s Osasunou a aj naďalej ostávajú najhorúcejším kandidátom na zostup. Svoje šance na zotrvanie budú chcieť zvýšiť na Estadi Ciutat de València, kde zvíťazili naposledy v roku 2017. Posledné tri vzájomné súboje sa skončili remízou.

Levante – Huesca (komentuje D. Mucha)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.