Odlepí sa Huesca z ligového dna?

Desiate kolo španielskej LaLigy zahájime v Pamplone, kde domáca Osasuna privíta nováčika z Huescy.

Na úvod uvidíme dôležitý súboj dvoch celkov z druhej polovice tabuľky, pre ktorých je prioritou záchrana. Minuloročný nováčik z Pamplony privíta na štadióne El Sadar aktuálneho, ktorému sa medzi elitou zatiaľ vôbec nedarí a figuruje až na poslednom mieste tabuľky. Na prvé víťazstvo Huesca stále čaká, v doterajšom priebehu získala iba šesť bodov za šesť remíz.

Osasuna odohrala o jeden zápas menej, získala však o štyri body viac. Ročník odštartovala vynikajúcim spôsobom, tesne pred reprezentačnou prestávkou ale dvakrát za sebou zaváhala. Podľa očakávania nestačila na madridské Atlético a ani na Sevillu. Prestávka jej hráčom tak prišla vhod.

Po nej sa domáci pokúsia opäť naladiť na víťaznú nôtu a majú k tomu ideálnu príležitosť. Neskúsenú Huescu však nesmú podceniť. Nováčik v tejto sezóne stihol už viackrát potrápiť favoritov, o body okrem iných obral aj Valenciu a Villarreal. Pred prestávkou si body rozdelil aj s Eibarom. Ak chce Huesca pomýšľať na udržanie v súťaži, bude musieť primárne zlepšiť svoju obranu, ktorá patrí k najhorším v súťaži.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.