Opakované zápasy FA Cupu skompletizujú postupujúcich do 2. kola

Z 39 zápasoch 1. kola FA Cupu až 14 neprinieslo víťaza a o postupujúcich tak budú musieť rozhodnúť až opakované duely. Dva z nich vám v utorok a stredu večer ponúkneme aj v priamych prenosoch DIGI SPORT.

V utorok večer budeme svedkami súboja medzi účastníkom piatej ligy Bromley a Bristolom Rovers. V prvom vzájomnom dueli začali góly padať až v závere, v 78. minúte poslal domáceho treťoligistu do vedenia Leahy, ktorý sa dostal na ihrisko len pár sekúnd predtým, o opakovaní stretnutia (v tom čase hostia dohrávali pre zranenie bez možnosti striedania už len v desiatich) rozhodol už o päť minút neskôr Bush.

19.11. 20:40 DS1 Bromley – Bristol Rovers (komentuje F. Mentel)

V stredu večer je na programe duel Darlingtonu s Walsallom. Hostia, ktorí hrajú šiestu ligu, vyhrávali po góle Holmesa zo 17. minúty a dlho sa zdalo, že práve tento zásah rozhodne aj o ich postupe.

Štvrtoligový Walsall však dokázal v závere riadneho hracieho času nielen vyrovnať, ale aj otočiť skóre vo svoj prospech, keď sa presadili v 86. minúte striedajúci Lavery a v 89. aj Bates. Radosť domácich priaznivcov ale dokonale schladil Wheatley, ktorý v siedmej minúte nadstaveného času (!) zariadil opakovanie duelu.

Tešiť sa môžeme na zápas, v ktorom si ani jeden tím nič nedaruje, veď v prvom zápase ukázal rozhodca až deväť žltých kariet a po jednej červenej na každej strane.

20.11. 20:40 DS1 Darlington – Walsall (K. Jakubovič)

Žreb 2. kola FA Cupu