Futbalový víkend zahájime v Brémach a Sassuole

Čaká nás ďalší futbalom nabitý víkend, ktorý odštartujeme už v piatok večer. O zahájenie sa už tradične postarajú zápasy v Nemecku, zavítame však aj na Apeninský polostrov a v rámci GO aj do Anglicka a Španielska.

2. Bundesliga

Sandhausen – Braunschweig (komentuje F. Mentel)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

V druhej najvyššej nemeckej súťaži uvidíme na úvod dve stretnutia. Do Sandhausenu zavíta nováčik z Braunschweigu, ktorý sa po opatrnom úvode rozkukal a začína vystrkovať rožky. Z predchádzajúcich troch ligových duelov vyhral dva a teraz túži po ďalšom úspechu. Na rovnaký čas je výkop naplánovaný aj v Heidenheime. Minulosezónne prekvapenie sa zatiaľ trápi, veď vyhralo iba jeden zápas zo šiestich. Dnes má veľkú šancu na druhý úspech v ročníku, pretože na vlastnom štadióne privíta beznádejne posledný Würzburger Kickers.

Heidenheim – Würzburger (S. Suvák)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Bundesliga

Werder plánuje prelomiť trojzápasovú sériu remíz, to sa mu však pokúsi prekaziť výber z Kolína, ktorý sa predstaví na Weserstadione krátko pred pol deviatou. Pre capkov to ale zrejme bude náročnejšie, ako by sa mohlo zdať. V doterajšom priebehu najvyššej nemeckej súťaže sa im zatiaľ nepodarilo naplno bodovať ani raz a na konte majú len dve remízy. Werder sa nachádza s deviatimi bodmi v pohodlnom strede tabuľky, s tým ale rozhodne nie je spokojný, v tejto sezóne chce viac. V domácom prostredí bude favoritom na zisk troch bodov.

Werder naposledy prehral s Kolínom na domácom štadióne ešte v roku 2014, odvtedy získava v domácich súbojoch s capkami pravidelne všetky tri body. Suverénnym spôsobom ich vybojoval aj v zatiaľ poslednom vzájomnom stretnutí, keď si na Kolínčanoch doslova pochutnal. V júni im na Weserstadione strelil až šesť gólov, zatiaľ čo inkasoval iba raz z kopačky Drexlera. Káder Werderu sa počas leta príliš nezmenil, v zostave by sa malo opäť objaviť české duo Gebre Selassie a brankár Pavlenka. V základe Kolína sa naopak udomácňuje Slovák Ondrej Duda.

20:25 DS1 Werder Brémy – 1. FC Kolín (S. Suvák)

Predpokladané zostavy:
Brémy: Pavlenka; Veljkovic, Moisander, Friedl; Gebre Selassie, Gross, Eggestein, Mbom; Chong, Bittencourt; Sargent
Kolín: T. Horn; Wolf, Bornauw, Czichos, J. Horn; Shkiri, Duda, Ozcan; Limnios, Andersson, Jakobs

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Serie A

V Serie A sa len milánskemu AC podarilo odštartovať sezónu lepšie, ako prekvapeniu zo Sassuola. Neroverdi nadviazali na vynikajúci záver minulého ročníka a body zbierajú ako na bežiacom páse. V doterajšom priebehu stratili len štyri za dve remízy a podobne ako Rossoneri a Bianconeri ešte v aktuálnej sezóne nespoznali premožiteľa. Aj vďaka tomu sa vyhrievajú na druhom mieste tabuľky. Vynikajúcu formu chcú potvrdiť aj dnes na Mapei Stadium proti Udinese. Zebrám sa naopak vôbec nedarí, zo šiestich zápasov sa im podarilo vyhrať iba jediný.

Sassuolo disponuje najlepším útokom v súťaži., v šiestich zápasoch strelilo 18 gólov, čo je v priemere tri na zápas. Svoju silu navyše Neroverdi neukázali iba proti slabým. Naposledy zostrelili na San Paole aj favorizovaný Neapol, pričom neinkasovali ani raz. Udinese to však na Sassuolo vie. Vyhralo oba vzájomné zápasy minulej sezóny s vynikajúcim skóre 4:0. Sassuolu sa naposledy podarilo zvíťaziť na severe krajiny v sezóne 2017/18. Zebry by potrebovali nadviazať na túto štatistiku a opäť vyhrať, vďaka víťazstvu by sa odlepili zo zostupového pásma.

20:40 DS2 Sassuolo – Udinese (R. Kmeťo)

Predpokladané zostavy:
Sassuolo: Consigli; Ayhan, Marlon, Ferrari; Muldur, Locatelli, Lopez, Rogerio; Traore, Boga; Raspadori
Udinese: Musso; Becao, De Maio, Samir; Larsen, De Paul, Arslan, Pereyra, Pussetto; Okaka, Lasagna

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

 

Extra GO
FA Cup
20:40 DS7 Harrogate Town – Skelmersdale United
LaLiga
20:55 DS6 Elche – Celta Vigo