Koncert ManCity v Londýne, Brighton šokoval Watford (Premier League 1. kolo)

Manchester City vstúpil do novej sezóny suverénnym víťazstvom na pôde West Hamu. V prvom polčase nevyužil viacero šancí, v tom druhom sa však s gólmi roztrhalo vrece. Mužom zápasu bol Raheem Sterling, ktorý zaznamenal hetrik.

West Ham United – Manchester City 0:5 (0:1)
Góly: 25. G. Jesus, 51. 75. a 90+1. Sterling, 86. Aguero (PK)

Obhajca titulu odpovedal na diaľku Liverpoolu a vstúpil do Premier League ešte suverénnejším spôsobom. Fantastické predstavenie predviedol najmä Raheem Sterling, ktorý strelil v úvodnom zápase sezóny hetrik. Fanúšikom v Londýne sa v plnej paráde predstavil aj systém VAR, ktorý najskôr neuznal jeden gól majstra, na konci mu to však správnym verdiktom vykompenzoval.

V prvej pol hodine zápasu otvoril skóre zápasu agílny útočník Gabriel Jesus. Ďalšie góly padli až po zmene strán. V 51. minúte odštartoval one man show Raheem Sterling, keď prvým gólom v zápase poistil vedenie hostí. O 24. minút neskôr upravil už na 3:0 pre “Sky Blues”.

V poslednej päťminútovke bolo napriek rozhodnutému stavu rušno. Talentovaný stopér West Hamu Issa Diop sa dopustil nedovoleného zákroku vo vlastnej šestnástke na Sergia Aguera. Sám Argentínčan sa postavil k realizácii pokutového kopu a nezaváhal. V nadstavenom čase ešte skompletizoval hetrik Raheem Sterling.

Crystal Palace – Everton 0:0

V Selhurst Parku sa bohužiaľ fanúšikovia gólu nedočkali. Na štadióne sa však rozhodne nenudili, pretože to miestami medzi hráčmi poriadne iskrilo. Morgan Schneiderlin po dvoch žltých kartách pre istotu zápas ani nedohral. Everton napriek tomu udržal čisté konto a získal aspoň bod za remízu.

Watford FC – Brighton 0:3 (0:1)
Góly: 28. Doucoure (VG), 65. Andone, 77. Maupay

Domáci nevstúpili do Premier League podľa predstáv a rozhodne nezopakujú spanilú jazdu z minulého roka, keď zaknihovali najlepší štart v Premier League v klubovej histórii. Na domácom štadióne dostal Watford nečakanú facku od Brightonu.

Skóre zápasu otvoril veľmi nešťastným spôsobom Abdoulaye Doucoure. Defenzívny záložník si zrazil prihrávku Pascala Grossa do vlastnej siete. V 65. minúte poistil víťazstvo hostí rumunský útočník Florin Andone. V poslednej štvrťhodine uzatvoril skóre zápasu po rýchlom brejku hostí Neal Maupay.

Bournemouth – Sheffield United 1:1 (0:0)
Góly: 62. Mepham – 88. Sharp

Prvý bod v Premier League pre Sheffield United zabezpečil 33-ročný útočník Billy Sharp dve minúty pred koncom riadneho hracieho času. Bournemouth napokon tesné vedenie v súboji s nováčikom neudržal a ten sa raduje z premiérového bodu v Premier League po dvanástich rokoch.

Tottenham Hotspur – Aston Villa 3:1 (0:1)
Góly: 73. Ndombele, 86. a 90. Kane – 9. McGinn

Kohúti splnili úlohu favorita a zdolali nováčika z Birminghamu. Víťazstvo sa však vôbec nerodilo jednoducho. Do vedenia išli totiž už v 9. minúte hostia. Dokonalý center Tyrona Mingsa upratal do siete škótsky záložník John McGinn.

Skóre sa napriek obrovskej prevahe domácich nemenilo až do až do 73. minúty. Vtedy sa fantasticky umiestnenou strelou spoza šestnástky presadila najnovšia opora kohútov Tanguy Ndombele. O plnom bodovom zisku pre domácich rozhodol až v samotnom závere zápasu dvomi gólmi Harry Kane.