Liverpool dal na úvod príučku nováčikovi (Premier League 1. kolo)

Liverpool dal v prvom kole anglickej Premier League na domácom štadióne jasný signál všetkým rivalom. Norwich zničil rozdielom triedy, pričom o víťazstve rozhodol už v prvej pol hodine zápasu.

Liverpool FC – Norwich City 4:1 (4:0)
Góly: 7. Hanley (VG), 19. Salah, 28. van Dijk, 42. Origi – 64. Pukki

Hráči Liverpoolu sa zrejme začiatku Premier League nevedeli dočkať a na svojho súpera poriadne vybehli. Výrazne im pomohol nešťastný moment hosťujúceho obrancu v siedmej minúte zápasu. Škótsky stopér si loptu po centri Origiho veľmi nešťastne zrazil do vlastnej brány.

Domáci si vydýchli a začali si viac veriť. Už v 19. minúte to bolo 2:0. Gólový účet si v novej sezóne otvoril najlepší strelec dvoch posledných ročníkov Mohamed Salah. Výbornú prihrávku mu adresoval Roberto Firmino.

Neprešlo ani 10. minút a fanúšikovia Liverpoolu opäť oslavovali. Presný center Salaha z rohového kopu tentokrát do siete upratal Virgil van Dijk. V 39. minúte ale úsmevy fanúšikom The Reds mierne zamrzli. Zranil sa totiž brankár Alisson Becker. Brazílčan napokon odkráčal po vlastných a nemalo by to byť nič vážne.

Šancu tak dostala najnovšia posila tímu hneď v prvom ligovom zápase. Premiéra bola pre Adriana víťazná. Fantastický prvý polčas podčiarkol v 42. minúte veľmi aktívny Divock Origi, ktorý si po vynikajúcom závere minulej sezóny a výbornom začiatku tej novej začína pýtať čoraz viac minút v zostave Jürgena Kloppa.

Dnes svojim výkonom určite zamotal hlavu vysmiatemu nemeckému trénerovi. Do šatní sa išlo za rozhodnutého stavu 4:0. V druhom polčase bolo tempo zápasu logicky o niečo pomalšie. Liverpool kontroloval hru a súpera až na gólovú situáciu zo 64. minúty prakticky k ničomu nepustil.

Po dnešnom výkone dal Liverpool svojim fanúšikom i rivalom jasný signál, že to s útokom na anglický ligový titul myslí naozaj vážne. Bude zaujímavé sledovať ako odpovedajú ostatní giganti.