Southampton nenašiel recept na Dúbravku, útok Liverpoolu sa konečne prebudil (Premier League 10. kolo)

Martin Dúbravka sa v dnešnom zápase so Southamptonom vyznamenal. Líšky z Leicesteru nevyužili početnú výhodu a len remizovali s West Hamom, Liverpool konečne strelecky explodoval v zápase s Cardiffom.

Southampton – Newcastle 0:0

Domáci tím dominoval počas celého zápasu a zdalo sa, že bude len otázkou času kedy prelomí strelecké nešťastie. To by však v bráne Newcastlu nemohol stáť skvelý Martin Dúbravka, ktorý má ako jeden z mála v tíme strák formu.

Southampton prestrieľal Newcastle v pomere 22:6, gól však v zápase nepadol, a tak skončil zápas bezgólovou remízou.

Leicester City – West Ham United 1:1 (0:1)
Góly: 89. Ndidi – 30. Balbuena
ČK: 38. Noble (WHU)

Boli to kladivári, ktorí otvorili skóre zápasu na King Power Stadium v Leicesteri. Po štandardnej situácii Andersona a následnej prihrávke Declana Ricea sa na dvakrát presadil Fabian Balbuena.

Ten istý muž sa nešťastne postaral aj o vyrovnanie. V 89. minúte to na seba zobral Wilfred Ndidi. Defenzívny záložník vypálil tvrdú ranu spoza šestnástky, ktorá trafila práve paraguajského stopéra a následne zapadla do ľavého horného rohu brány Lukasza Fabianského.

Liverpool FC – Cardiff City 4:1 (1:0)
Góly: 10. Salah, 66. a 87. Mané, 84. Shaqiri – 77. Peterson

Mohamed Salah sa pomaličky dostáva do formy. V posledných štyroch stretnutiach strelil už svoj piaty gól. Dnes otvoril skóre stretnutia, keď dorazil loptu za chrbát bezmocného Neila Etheridgea.

Ďalšie góly padali až po zmene strán. Na 2:0 zvýšil v 66. minúte Sadio Mané. O desať minút neskôr zdramatizoval zápas Škót Callum Paterson a vyzeralo to na poriadnu drámu až do samotného záveru.

Tá sa však nekonala, pretože v 84. minúte si pripísal svoj prvý presný zásah v drese červených Xherdan Shaqiri. O tri minúty neskôr uzavrel skóre zápasu svojim druhým gólom v stretnutí Sadio Mané.