Rashford spasil United, Arsenal remizoval s Liverpoolom (Premier League 11. kolo)

Prvý sobotný zápas anglickej Premier League bol napínavý až do samotného konca. Favorita v posledných minútach zápasu zachránil talentovaný Marcus Rashford. Šláger kola sa hral na Emirates Stadium. Domácim zabezpečil aspoň bod za remízu Alexandre Lacazette.

AFC Bournemouth – Manchester United 1:2 (1:1)
Góly: 11. Wilson – 15. Martial, 90+2. Rashford

Do zaujímavého zápasu vstúpili prekvapivo lepšie domáci hráči. Na dokonalú kolmicu Cooka si výborne nabehol Junior Stanislas, ktorý okamžite poslal loptu na Wilsona, a ten z prvej nezaváhal a s prehľadom prekonal Davida de Geu. Už o pár minút neskôr potvrdil skvelú streleckú formu vyrovnávajúcim gólom Anthony Martial.

V nadstavenom čase spasil diablov Marcus Rashford, ktorý sa presadil z jednej z posledných šancí zápasu. Manchester United sa tesnou výhrou bodovo dotiahol na svojho dnešného soka.  S dvadsiatimi bodmi patrí tímu Josého Mourinha priebežné siedme miesto.

Arsenal FC – Liverpool FC
Góly: 82. Lacazette – 61. Milner

Skvelý šláger na Emirates splnil očakávania všetkých fanúšikov. Na gól si však museli počkať až do 61. minúty. Na bránu sa rútil Sadio Mané, jeho pokus však Bernd Leno vyrazil. Bohužiaľ rovno na kopačky Jamesa Milnera, ktorý tvrdou strelou prepálil všetko, čo mu stálo v ceste.

Na jeho gól odpovedal o dvadsať minút neskôr Alexandre Lacazette. Po skvelom vysunutí Iwobiho sa obtočil okolo Joea Gomeza a chladnokrvne zakončil. Viac gólov na Emirates Stadium nepadlo, a tak súboj skončil remízou 1:1.

Wolverhampton – Tottenham Hotspur 2:3 (0:2)
Góly: 68. Neves (PK), 79. Jimenez (PK) – 27. Lamela, 3. Lucas, 61. Kane