City prišlo o víťazstvo v závere, West Ham prekvapil Chelsea (Premier League 14. kolo)

Manchester City opäť zaváhal. V 14. kole anglickej Premier League prišiel o tesné víťazstvo v záverečných minútach zápasu. Hrdinom domácich sa stal 27-ročný záložník Jonjo Shelvey. Chelsea sa nevrátila na víťaznú vlnu a po prehre s City prehrala aj malé londýnske derby s West Hamom.

Tottenham Hotspur vyhral aj druhý zápas pod vedením Josého Mourinha. Opäť to malo podobný priebeh ako v súboji s West Hamom United. Kohúti viedli už 3:0, potom sa ale ich výkon zhoršil a skoro ich to stálo tri body. Druhý gól Wilsona našťastie pre nich prišiel veľmi neskoro.

Liverpool vyhral ďalší domáci zápas. Tentokrát zdolali “červení” Brigton. Minimálne na jeden zápas ale prišli o brankára Alissona Beckera, ktorý dostal v 76. minúte červenú kartu.

Posledné sobotné stretnutie v Premier League nakoniec ovládli domáci. Southampton po fantastickej prihrávke Djenepa naštartoval k fantastickému obratu Danny Ings. Víťazný gól strelil o 5 minút neskôr James Ward-Prowse.

Newcastle United – Manchester City 2:2 (1:1)
Góly: 25. Willems, 88. Shelvey – 22. Sterling, 82. De Bruyne

Chelsea FC – West Ham United 0:1 (0:0)
Góly: 48. Cersswell

Tottenham Hotspur – AFC Bournemouth 3:2 (2:0)
Góly: 21. a 50. Alli, 69. Sissoko – 73. a 90+6. Wilson

Liverpool FC – Brighton FC 2:1 (2:0)
Góly: 18. a 24. van Dijk – 79. Dunk