United sa môže stať vicemajstrom, šláger na Stamford Bridge

Utorkový program predposledného kola tohto ročníka anglickej Premier League môže výrazne prehovoriť do konečného poradia na čelných priečkach tabuľky.

Manchester United po dvoch domácich neúspechoch, keď nestačil na Leicester (1:2) a Liverpool (2:4), prišiel aj o teoretickú šancu na titul, stále však môže ukončiť sezónu ako vicemajster. V tabuľke mu aktuálne patrí druhé miesto so štvorbodovým náskokom pred Leicesterom a triumf v dnešnom zápase by dal červeným diablom definitívu už pred posledným kolom a bez ohľadu na výsledok večerného šlágra kola v Londýne.

Ich súperom budú chalupári z Fulhamu, pre ktorých sú to posledné momenty medzi elitou, keďže sa po roku opäť vracajú do Championship. Pri výsledkoch, ktoré dosahujú v ostatnom období, to ale ani nie je prekvapením. Veď zverenci Scotta Parkera z predchádzajúcich ôsmich zápasov vydolovali jediný bod.

Tie ale nezvyknú zbierať ani v súboji s United. Od roku 2009, v ktorom Fulham vyhral dvakrát, uhrali  chalupári vo všetkých súťažiach v 12 zápasoch len dve remízy a aktuálne ťahajú sériu troch prehier v rade.

Manchester United – Fulham (komentuje M. Lukáč)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Keď už sa zdalo, že rozbehnutú Chelsea nemá kto a ani čo zastaviť za rýchlym potvrdením miestenky do LM – veď od nečakaného domáceho výprasku od WBA 2:5 Tuchelovci nazbierali 13 z 15 možných bodov – prišlo na rad londýnske derby a víťazstvo Arsenalu na Stamford Bridge. Nebyť toho, mohli sa zverenci nemeckého životabudiča už takmer v pohodičke sústrediť na finále ligy šampiónov. Namiesto štvorbodového náskoku pred dobiedzajúcim Liverpoolom je z toho ale len jednobodový a The Blues sa musia mať na pozore.

Navyše, v predposlednom kole ich čaká ďalší z tímov, ktoré súrne potrebujú body na definitívu. Líšky z Leicesteru mali našliapnuté k tomu, aby si miestenku do LM zabezpečili v predstihu, viacero nečakaných zaváhaní im ale cestu za týmto cieľom skomplikovalo. Hráčom Brendana Rodgersa sa tak už zrejme v mysliach vybavujú spomienky na minulú sezónu, v ktorej prišli o top štvorku v poslednej chvíli. A to určite nebudú chcieť zažiť znova.

Sebavedomie muselo The Foxes zdvihnúť víkendové finále FA Cupu, v ktorom vďaka zásahu Tielemansa zdolali práve svojho dnešného súpera. Ak by sa líškam podaril tento výsledok zopakovať, môžu oslavovať znova.

21:10 Chelsea – Leicester (M. Lukáč)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.