Tuchel s prvým triumfom, Spurs opäť bez bodu (Premier League 21. kolo)

Druhý pokus v domácom prostredí sa novému trénerovi londýnskej Chelsea podaril. Blues si poradili s Burnley 2:0.

Leeds United opäť potvrdil, že v Premier League chýbal a že do nej právom patrí. Nováčik predviedol v súboji s favorizovaným Leicesterom vynikajúci výkon, skóre pečatil v 84. minúte po okulahodiacom brejku Jack Harrison. Kľúčovou postavou stretnutia sa stal Patrick Bamford, pre ktorého to bola druhá asistencia v zápase, okrem nej strelil aj rozhodujúci gól na 2:1.

Obhajca titulu v Premier League má zrejme to najhoršie za sebou. V Londýne potvrdil výsledok z minulého kola a po Tottenhame si poradil aj s West Hamom.

V poslednom zápase kola sa Brighton postaral o obrovský šok. Domáce čajky prekvapili Tottenham už v úvode zápasu. V 17. minúte otvoril skóre Leandro Trossard. Zverenci Mourinha nedokázali odpovedať a mohli byť radi, že neinkasovali viackrát.

Chelsea – Burnley 2:0 (1:0)