Watford potvrdil formu, ManCity zničil nováčika (Premier League 22. kolo)

Futbalisti Watfordu sú pod novým trénerom ako vymenení. Tím, ktorý bol ešte pred mesiacom na odstrel vyhral štvrtý zápas z posledných piatich a po dlhej dobe sa dostal z pásma ohrozeného zostupom.

Obhajca titulu v poslednom zápase 22. kola doslova zbombardoval Birmingham. Miestneho nováčika vôbec nešetril a nasúkal mu poltucet. O víťazstve majster rozhodol už v prvom polčase, ktorý vyhral 4:0. Dvakrát sa presadil Riyad Mahrez, po jednom góle pridali útočníci Sergio Agüero a Gabriel Jesus.

Do druhého polčasu tak mohli ísť zverenci Pepa Guardiolu v absolútnej pohode. Po zmene strán bledomodrí kontrolovali hru a pridali ešte dva góly. Hetrik skompletizoval najlepší strelec v klubovej histórii Sergio Agüero a zároveň prekonal dva zaujímavé rekordy.

Bol to jeho gól s poradovým číslom 177, čím prekonal Thierryho Henryho a stal sa najlepším zahraničným strelcom v Premier League . Okrem toho prekonal aj Alana Shearera, pretože strelil 12. ligový hetrik. Na argentínsky klenot sa bude na Etihad Stadium ešte dlho spomínať.

AFC Bournemouth – Watford FC 0:3 (0:1)
Góly: 42. Doucoure, 65. Deeney, 90+2. Pereyra

Aston Villa – Manchester City 1:6 (0:4)
Góly: 90+1. El-Ghazi (PK) – 18. a 24. Mahrez, 28. 57. a 81. Agüero, 45+1. Gabriel Jesus