Son hrdinom Tottenhamu, Higuaín strelil prvé góly za Chelsea (Premier League 25. kolo)

Skalopevná obrana Newcastlu predsalen v dnešnom zápase vo Wembley kapitulovala. Postaral sa o to v poslednej desaťminútovke Heung-Min Son. Londýnska Chelsea dosiahla výsledok, ktorý potrebovala. Najhoršiemu celku Premier League nadelila poriadnu nakladačku.

Tottenham Hotspur – Newcastle United 1:0 (0:0)
Gól: 83. Son

Martin Dúbravka odchytal ďalší fantastický zápas, nutno podotknúť, že pri viacerých šanciach Tottenhamu mal aj potrebnú dávku šťastia. Zakliatu bránu slovenského gólmana napokon prekonal juhokórejčan Heung-Min Son, keď si šikovným spôsobom spracoval odrazenú loptu a nechytateľne vypálil spoza šestnástky.

Chelsea FC – Huddesrsfield Town 5:0 (2:0)
Góly: 16. a 69. Higuaín, 45+1 a 66. E. Hazard, 86. Luiz

Nová deviatka Chelsea si v treťom zápase v novom pôsobisku pripísala svoj prvý gól. Gonzálo Higuaín otvoril skóre zápasu v 16. minúte, ktorým potešil všetkých fanúšikov Blues. Ešte do konca polčasu zvýšil vedenie modrých z pokutového kopu Eden Hazard.

Najväčšia hviezda domácich sa presadila aj po zmene strán. Na gól mu asistoval Ross Barkley. Potom prišiel druhý veľký moment novej posily. Gonzálo Higuaín strelil po rýchlej kombinácii Hazarda s Kantém fantastický gól na 4:0. O záverečnú bodku sa postaral stopér David Luiz, ktorý svojim gólom podčiarkol fantastický výkon Chelsea v zápase.

Everton FC – Wolverhampton Wanderers 1:3 (1:2)
Góly: 27. Gomes – 7. Neves (PK), 45. Jimenéz, 66. Dendoncker

Domáci nevstúpili do zápasu podľa predstáv. V 6. minúte si vo vlastnej šestnástke kapitán Leighton Baines počínal nedovoleným spôsobom, keď k zemi poslal Dohertyho. Faul na spoluhráča potrestal Rúben Neves. O dvadsať minút neskôr však vyrovnal André Gomes. Ešte do polčasu sa ale vlkom podarilo dostať opäť do vedenia. Po prihrávke Moutinha sa presadil Raúl Jiménez.

Po zmene strán bol logicky aktívnejší domáci Everton. Bol častejšie na lopte a vytvoril si aj viacero šancí. Góly to však na jeho smolu neprinieslo, naopak ďalší inkasoval Jordan Pickford. V 66. minúte uzavrel skóre zápasu belgický záložník Leander Dendoncker.

Burnley – Southampton 1:1 (0:0)
Góly: 90+4 Barnes (PK) – 55. Redmond

Cardiff City – AFC Bournemouth 2:0 (1:0)
Góly: 5. (PK) a 46. Reid