City rozložilo Chelsea, Tottenham zdolal Leicester (Premier League 26. kolo)

Tottenham napokon zvládol dnešný zápas s Leicesterom a získal tri body do ligovej tabuľky. Víťazstvo sa však nerodilo jednoducho. Manchester City potvrdil svoju silu a zaknihoval historický výsledok.

Tottenham Hotspur – Leicester City 3:1 (1:0)
Góly: 33. Sánchez, 63. Eriksen, 90+1. Son – 76. Vardy

Tottenham poslal do vedenia 22-ročný obranca Dávinson Sánchez. Presný center mu naservíroval dánsky záložník Christian Eriksen. Do polčasu napriek viacerým šanciam ďalší gól nepadol.

V tom druhom prišiel na trávnik anglický reprezentant Jamie Vardy. Prvý dotyk s loptou sa mu ale vôbec nepodaril podľa predstáv. Jeho pokutový kop zneškodnil Hugo Lloris, a to ešte nevedel, že o tri minúty neskôr bude ešte horšie.

Na 2:0 v prospech kohútov upravil presnou strelou k žrdi Christian Eriksen. V závere zápasu Jamie Vardy aspoň čiastočne odčinil svoje zaváhanie, keď znížil na 2:1. Líškam sa už ale viac nepodarilo, naopak Son z protiútoku potrestal vysunutú obranu a upokojil fanúšikov vo Wembley.

Manchester City – Chelsea FC 6:0 (4:0)
Góly: 4. a 80. Sterling, 13. 19. a 56. (PK) Agüero, 25. Gündogan

Na to, čo sa stalo v dnešnom zápase na Etihad Stadium, sa len tak nezabudne. Hlavným šoumenom bol juhoamerický útočník Sergio Agüero.

Šláger kola ale otvoril už v štvrtej minúte 24-ročný ofenzívny záložník Raheem Sterling. Až potom prišla chvíľa najlepšieho strelca v histórii klubu.  Argentínčan strelil jedenásty hetrik v Premier League, čím vyrovnal rekord legendárneho útočníka Alana Shearera.

Medzitým pridal jeden gól aj bývalý záložník Borussie Dortmund, İlkay Gündoğan. V závere zápasu ešte pečatil Sterling druhým gólom v zápase na konečných 6:0. Tento debakel budú londýnskemu klubu a fanúšikom The Blues ešte dlho pripomínať.