Diabli nedali šancu Fulhamu (Premier League 26. kolo)

Manchester United zvládol aj ďalší zápas bez väčších problémov. Fulham na Craven Cottage porazil rozdielom triedy. Liverpool sa po dvoch stratách vrátil na víťaznú vlnu. Na Anfield Road porazil Bournemouth. Arsenal rozhodol o víťazstve nad posledným celkom ligy v prvom polčase. Nakoniec z toho bolo len tesné víťazstvo kanonierov.

Fulham FC – Manchester United 0:3 (0:2)
Góly: 14. a 65. (PK) Pogba, 23. Martial

Paul Pogba opäť potvrdil, že mu zmena trénera mimoriadne prospela. Pod Ole Gunnarom Solskjærom má Francúz formu ako hrom. Dnešné stretnutie s Fulhamom otvoril už v prvej štvrťhodine zápasu. Výbornú prihrávku mu adresoval Anthony Martial. 23-ročný krajan Pogbu zvýšil na 2:0 už o deväť minút neskôr. Fantastické sólo začal už na vlastnej polovici.

Posledné slovo mal aj tak stredopoliar s číslom 6 na chrbte. V 65. minúte potrestal faul na spoluhráča a premenil pokutový kop. Fulham bol napriek vysokej prehre aktívny aj smerom dopredu a vytvoril si viacero sľubných šancí. Žiadnu z nich však nepremenil, a tak prehral na domácom štadióne 0:3.

Liverpool FC – AFC Bournemouth 3:0 (2:0)
Góly: 24. Mané, 34. Wijnaldum, 48. Salah

Skóre zápasu otvoril v 24. minúte hlavičkou senegalský kanonier Sadio Mané. Veľkú parádu si o desať minút neskôr dovolil Georginio Wijnaldum. Holandský záložník luxusným spôsobom preloboval hosťujúceho brankára. Pochvalu za fantastickú asistenciu si určite zaslúži aj Andrew Robertson. O definitívnom víťazstve favorita rozhodol tri minúty po zmene strán Mohamed Salah. Liverpool sa po dnešnej výhre vrátil do čela Premier League.

Huddersfield Town – Arsenal FC (1:2 (0:2)
Góly: 90+3. Kolašinac – 16. Iwobi, 44. Lacazette

Pre Arsenal to mala byť dnes jednoduchá úloha. Nakoniec však porazil najhorší celok Premier League len najtesnejším možným výsledkom. Všetko sa pritom pre kanonierov vyvíjalo dobre. V 16. minúte otvoril skóre Iwobi. Do polčasu ešte zvýšil na 2:0 francúzsky zakončovateľ Alexandre Lacazette. Ďalší gól sa Arsenalu streliť nepodarilo. Teda nie do správnej brány. Lena totiž prekonal spoluhráč z Bosny a Hercegoviny Sead Kolašinac. Arsenal napriek tomu tesné víťazstvo udržal a pripísal si veľmi dôležité tri body do ligovej tabuľky.

Brighton – Burnley FC 1:3 (0:1)
Góly: 76. Duffy – 26. a 61. Wood, 74. Barnes

O prvé góly zápasu sa postaral Chris Wood po výborne zvládnutých brejkových situáciách. Na tri nula zvýšil z pokutového kopu Ashley Barnes. O dve minúty neskôr síce znížil na 1:3 z pohľadu domácich Duffy, viac už však Brighton v zápase nedokázal. Burnley vyhralo o dva góly a veľkú zásluhu na tom mal najmä gólman Tom Heaton. Na Amex Stadium odchytal vynikajúce stretnutie.

Watford FC – Everton FC 1:0 (0:0)
Gól: 65. Gray