Burnley šokovalo Tottenham, Newcastle zvládol povinnú jazdu (Premier League 27. kolo)

O prvé obrovské prekvapenie víkendu sa postaralo Burnley, ktoré v Premier League prežíva fantastické obdobie. Presvedčil sa o tom aj ambiciózny Tottenham.

Burnley FC – Tottenham Hotspur 2:1 (0:0)
Góly: 57. Wood, 83.Barnes – 65. Kane

O prvé obrovské prekvapenie víkendu sa postaralo Burnley, ktoré v Premier League aktuálne prežíva fantastické obdobie. Dnes sa o tom presvedčil aj ambiciózny Tottenham.

O prvý presný zásah sa postaral presnou hlavičkou Chris Wood. Na jeho zásah odpovedal o pár minút neskôr kapitán kohútov Harry Kane, keď po dlhšej pauze gólom oslávil svoj návrat na trávniky. Posledné slovo mali napokon predsa len domáci. Dokonalú prihrávku Johanna Gudmundssona upratal do siete Ashley Barnes a zabezpečil nečakané tri body pre Burnley.

Newcastle United – Huddersfield Town 2:0 (0:0)
Góly: 46. Rondón, 52. Pérez
ČK: 20. Smith

Newcastle dominoval počas celého zápasu a šiel si za víťazstvom. V 20. minúte mu to ešte uľahčil Tom Smith, ktorý si za tvrdý zákrok vyslúžil okamžitú červenú kartu. José Salomón Rondón spálil viacero tutoviek, opäť však udrel v správnom momente. Krátko po zmene strán naštartoval straky za dôležitým víťazstvom. O šesť minút neskôr upravil na konečných 2:0 pre Newcastle Ayoze Pérez.

Leicester City – Crystal Palace 1:4 (0:1)
Góly: 64. Evans – 40. Batshuayi, 70. a 90+3 Zaha, 81. Milivojevič

O úvodný gól sa postaral aj s veľkým šťastím belgický útočník Michy Batshuayi, ktorý si pripísal prvý presný zásah v drese nového zamestnávateľa. Ďalšie góly padli až v druhom polčase. Po zmene strán vyrovnal Evans, bol to však jediný gól Leicesteru.

Potom už padali góly iba do siete Kaspera Schmeichela. Vedenie londýnskemu klubu vrátila najväčšia hviezda tímu Wilfried Zaha. O desať minút neskôr upravil na rozdiel dvoch gólov Milivojevič, v nadstavenom čase pridal druhý gól v zápase Zaha.

AFC Bournemouth – Wolverhampton Wonderers 1:1 (1:0)
Góly: 14. King (PK)- 83. Jimenéz (PK)

Skóre na Vitality Stadium otvoril z pokutového kopu nórsky útočník Joshua King. Z hry gól napriek viacerým šanciam nepadol. Najväčšiu šancu spálil Solanke, v 56. minúte trafil brvno Ibe. A tak aj ďalší gól padol po strele z bieleho bodu. Na konečných 1:1 vyrovnal Raúl Jimenéz. O dve minúty neskôr kopal ďalšiu penaltu Joshua King. V tomto prípade bol však neúspešný.