Ďalšia strata Liverpoolu, Chelsea s problémami (Premier League 29. kolo)

Leicester zaknihoval štvrtú prehru z posledných piatich zápasov. Zatiaľ mu nepomohla ani zmena trénera. V slávnom Merseyside derby fanúšikovia gól nevideli. Liverpool tak prišiel o ďalšie dôležité body v boji o titul.

Watford FC – Leicester City 2:1 (1:0)
Góly: 5. Deeney, 90+2 Gray – 75. Vardy

Novému trénerovi sa premiéra na lavičke Leicesteru City nepodarila podľa predstáv. Už v 5. minúte zápasu inkasovalo mužstvo Brendana Rodgersa z kopačky Troya Deeneyho. Líškam sa napriek veľkej prevahe a viacerým sľubným šanciam dlho nepodarilo streliť gól.

Foxes vyrovnali až v 75. minúte, keď najväčšej ofenzívnej hviezde tímu perfektne prihral nový muž v tíme Youri Tielemans. Leicesteru napriek tomu nebolo súdené vyhrať. V nadstavenom čase rozhodol o víťazstve domáceho tímu 27-ročný anglický útočník Andre Gray.

Fulham FC – Chelsea FC 1:2 (1:2)
Góly: 27. Chambers – 20. Higuaín, 31. Jorginho

Do malého londýnskeho derby vstúpil lepšie favorit. Chelsea naštartoval za víťazstvom argentínsky kanonier Gonzálo Higuaín. Pre bývalého útočníka Realu Madrid, či Juventusu Turín to bol tretí presný zásah v Premier League od svojho januárového príchodu.

O sedem minút neskôr bolo ale opäť vyrovnané. Na 1:1 vyrovnal po prihrávke Ryana Babela Calum Chambers. Aj posledný gól stretnutia padol v prvom polčase. Tri body pre Chelsea zabezpečil utešenou strelou z väčšej vzdialenosti Jorginho.

Everton FC – Liverpool FC 0:0

Dnes bolo na programe aj ďalšie mestské derby. Konkrétne v Liverpoole. Fanúšikovia ale po zápase zrejme príliš spokojní neboli, pretože v slávnom Merseyside Derby nevideli ani jeden jediný gól. Najbližšie k nemu mal v 28. minúte Mohamed Salah. Najväčšia ofenzívna hviezda červených ale Pickforda vo vyloženej šanci neprekonala.

Nielen Mohameda Salaha, ale aj celý Liverpool to môže nakoniec v konečnom zúčtovaní ešte poriadne mrzieť. Liverpool získal v slávnom Merseyside Derby iba bod za bezgólovú remízu a opäť si sťažil cestu za vysneným titulom v Premier League. Aktuálne stráca na Manchester City jeden bod.