Arsenal vyhral derby, Liverpool s odretými ušami (Premier League 29. kolo)

Líder Premier League sa dnes opäť poriadne potrápil. Už od úvodu zápasu musel doťahovať nepriaznivý stav. Nakoniec však dokázal stretnutie otočiť ešte v prvom polčase. O obrat sa postaralo hviezdne duo Salah – Sané.

Jediný muž, ktorý sa v londýnskom derby zapísal na listinu strelcov bol Alexandre Lacazette. Kritizovaný Francúz si však musel počkať na potvrdenie systémom VAR. Kanonieri zvíťazili tretíkrát v rade a opäť sa priblížili vytúženej pohárovej Európe.

Tesné víťazstvo dosiahol aj ligový nováčik zo Sheffieldu. V domácom prostredí si poradil s Norwichom a udržal si fantastické šieste miesto v tabuľke. Šable majú jeden zápas k dobru, v prípade víťazstva sa môžu posunúť dokonca do prvej štvorky!

Veľmi dôležité tri body vybojoval v súboji tabuľkových susedov Newcastle United. V Southamptone sa presadil iba rýchlonohý ofenzívny záložník Allan Saint-Maximin.

Tottenham pokračuje v hernej i výsledkovej mizérii. V podvečernom stretnutí iba remizoval v Burnley 1:1. Na úvodný gól Chrisa Wooda dokázal odpovedať iba Dele Alli, keď v 50. minúte premenil pokutový kop.

Liverpool FC – Bournemouth 2:1 (2:1)
Góly: 25. Salah, 33. Mané – 9. Wilson

Arsenal FC – West Ham United 1:0 (0:0)
Gól: 78. Lacazette

Sheffield United – Norwich City 1:0 (1:0)
Gól: 36. Sharp

Southampton FC – Newcastle United 0:1 (0:0)
Góly: 79. Maximin