Crystal Palace nestačil na Brighton, Tottenham s ďalšou stratou (Premier League 30. kolo)

Crystal Palace nevyužil v súboji s Brightonom výhodu domáceho prostredia, Southampton a Newcastle otočili skóre pred vlastnými fanúšikmi a napokon sa tešili zo zisku dôležitých bodov.

Crystal Palace – Brighton & Hove Albion 1:2 (0:1)
Góly: 50. Milivojevič (PK) – 19. Murray. 74. Knockaert

Crystal Palace na domácom štadióne v Londýne podľahol svojmu súperovi 1:2. O víťazstve hostí rozhodol nádherným spôsobom francúzsky záložník Anthony Knockaert.

Newcastle United – Everton FC 3:2 (0:2)
Góly: 65. Rondón, 81. a 84. Peréz – 18. Calvert-Lewin, 32. Richarlison

Hviezdou večera v St. James parku sa napokon stal Ayoze Pérez. V závere zápasu strelil dva góly a zavŕšil fantastický obrat strák v zápase s Evertonom.

Southampton FC – Tottenham hotspur 2:1 (0:1)
Góly: 76. Valery. 81. Ward-Prowse – 26. Kane

James Ward-Prowse prežíva vynikajúce obdobie. Po gól do siete Manchestru United prekonal aj brankára kohútov Huga Llorisa. Fantastickým priamym kopom zariadil ďalšiu nečakanú ranu pre Tottenham Hotspur a najmä tri dôležité body pre svoje mužstvo v boji o zotrvanie v Premier League.

Manchester City – Watford 3:1 (0:0)
Góly: 46. 50. a 59. Sterling – 66. Deulofeu

Kuriózny gól Raheema Sterlinga napokon hlavný rozhodca Paul Tierney v 46. minúte uznal. Obhajca trofeje sa tak ujal vedenia krátko po zmene strán. O štyri minúty neskôr pridal anglický krídelník druhý gól a po hodine hry skompletizoval čistý hetrik. V 66. minúte už len korigoval na konečných 3:1 Gerard Delofeu.

Cardiff City – West Ham United 2:0 (1:0)
Góly: 4. Hoilett, 52. Camarasa

Cardiff City na nič nečakal a vybehol na West Ham od úplného začiatku. Rýchlu akciu domácich zakončil v 4. minúte Junior Hoilett. Kladivárom sa vyrovnať nepodarilo, po zmene strán inkasovali druhýkrát v zápase. Poisťovací gól strelil krátko po zmene strán Camarasa.