Leeds porazil ManCity v oslabení, majstra spasil Arnold (Premier League 31. kolo)

V prvom zápase dnešného programu sa zrodilo menšie prekvapenie. Leeds United dokázal na Etihad Stadium zdolať lídra tabuľky a to hral celý druhý polčas v početnej nevýhode.

Majster sa na 15. víťazstvo v sezóne poriadne natrápil. Skóre otvoril na konci prvého polčasu Ollie Watkins. Liverpoolu sa podarilo okamžite odpovedať. V nadstavenom čase vyrovnal 1:1 Firmino. Jeho gól však systém VAR pre ofsajd neuznal. The Reds tak vyrovnali až po zmene strán. Gól na 1:1 strelil najlepší strelec domácich Mohamed Salah. Bol to jeho 19. presný zásah v sezóne.

Emiliano Martínez robil v bráne Aston Villy čo mohol, druhému gólu vo svojej sieti však nakoniec zabrániť nedokázal. Liverpoolu sa v závere zápasu podarilo zužitkovať enormný tlak a napokon získal všetky body. Hrdinom duelu sa stal v poslednej dobe kritizovaný Trent Alexander-Arnold.

Chelsea predviedla v malom londýnskom derby v Selhurst Parku fantastický výkon. V ofenzíve kraľoval predovšetkým Christian Pulišič, ktorý rozvlnil sieť dvakrát. Okrem neho sa presadil kritizovaný Kai Havertz a Kurt Zouma. Chelsea sa vrátila do prvej štvorky.

Manchester City – Leeds 1:2 (0:1)