City ponížilo majstra, Sheffield šokoval kohútov (Premier League 32. kolo)

Nováčik zo Sheffieldu zapol v tej najdôležitejšej chvíli. V priamom súboji o pohárovú Európu prekvapil londýnsky Tottenham. Na domácom štadióne porazil výber Josého Mourinha 3:1.

Manchester City síce prišiel o kráľovskú korunu v Premier League, v 32. kole ale dostal šancu dokázať svoje obrovské kvality. Víťaza aktuálneho ročníka doslova zahanbil na vlastnom štadióne. Zápas rozhodol v prvom polčase za 20 minút.

Fantastický výkon Citizens podčiarkol na konci prvého polčasu Phil Foden, budúca superstar anglického futbalu. Zo strany domácich to ale ani zďaleka nebolo všetko. Po zmene strán pridal ManCity ešte dva góly. Gól na 5:0 však hlavný rozhodca Riyadovi Mahrezovi pre hru rukou neuznal.

Sheffield United – Tottenham 3:1 (1:0)
Góly: 31. Berge, 69. Mousset, 84. McBurnie – 90. Kane

Manchester City – Liverpool 4:0 (3:0)
Góly: 25. De Bruyne (PK), 35. Sterling, 45. Foden, 66. Chamberlain (VG)