Bitka o Londýn bez víťaza, Richarlison zariadil výhru Evertonu (Premier League 4. kolo)

V Goodison Parku videli fanúšikovia 5 gólov a fantastický ofenzívny futbal s množstvom šancí na oboch stranách. Rovnako zaujímavé bolo londýnske derby medi Arsenalom a Tottenhamom.

Everton FC – Wolverhampton Wanderers 3:2 (2:1)
Góly: 5. a 80. Richarlison, 12. Iwobi – 9. Saiss, 75. Jimenéz

Skóre sa menilo už po prvých piatich minútach zápasu. Nedorozumenie v obrane hostí potrestal brazílsky ofenzívny hráč Richarlison. O pár sekúnd neskôr bolo vyrovnané. Na vyrazenú loptu najrýchlejšie zareagoval Romain Saiss a poľahky ju upratal do siete. Fantastickú úvodnú štvrťhodinku uzatvorila v 12. minúte nová posila Karameliek Alex Iwobi.

Skóre sa nemenilo napriek viacerým vyloženým šanciam na oboch stranách až do 75. minúty. Na 2:2 vyrovnal Raúl Jimenéz. Z vyrovnania sa však Vlci tešili iba necelých 5. minút. O konečnom výsledku rozhodol druhým gólom v zápase Richarlison. Wolves v tejto sezóne ešte nezvíťazili a nachádzajú sa až na 17. mieste tabuľky.

Arsenal FC – Tottenham Hotspur 2:2 (1:2)
Góly: 45+2 Lacazette, 71. Aubameyang – 10. Eriksen, 40. Kane (PK)

North London derby prinieslo opäť fantastické futbalové predstavenie, v ktorom sa ujal vedenia hosťujúci Tottenham Hotspur. Bernd Leno vyrazil Lamelovu strelu presne na kopačku Christiana Eriksena a ten ju bez problémov upratal do siete.

V 40. minúte to vyzeralo s domácimi zle-nedobre. Granit Xhaka nedovoleným spôsobom zastavil Sona a Martin Atkinson bez váhania odpískal pokutový kop. Ten s absolútnou istotou premenil kapitán hostí Harry Kane a bolo 2:0.

Napokon to s Arsenalom pred odchodom do šatní nevyzeralo až tak katastrofálne. Iskierku nádeje na dobrý výsledok vykresal Alexandre Lacazette, keď si perfektne pokryl loptu v šestnástke a nechytateľným spôsobom znížil na 1:2.

Po zmene strán boli logicky aktívnejší domáci hráči. Kohútov prestrieľali v pomere 17:5. Iba jeden jediný pokus ale skončil v sieti. Pierre-Emerick Aubameyang dostal fantastickú prihrávku od Mattea Guendouziho a s veľkým prehľadom vyrovnal na konečných 2:2.