Liverpool zdolal ďalšiu prekážku, Tottenham sa vytrápil (Premier League 7. kolo)

Liverpool si poradil aj v siedmom zápase za sebou. Sheffield United zdolal na jeho pôde najtesnejším gólovým rozdielom. Víťazný gól strelil vďaka fatálnej chybe Deana Hendersona holandský záložník Georginio Wijnaldum.

Tottenham Hotspur to mal v dnešnom zápase opäť poriadne náročné. Od. 31. minúty totiž musel hrať v desiatich, pretože Serge Aurier dostal dve žlté karty behom štyroch minút a predčasne sa porúčal pod sprchy. To dokázal o pár minút neskôr zužitkovať bývalý útočník Liverpoolu Danny Ings, keď v 39. vyrovnal na 1:1.

Kohúti však majú vo svojich radoch obávaného zakončovateľa Harryho Kanea, ktorý ich opäť raz spasil. Po nádhernej rýchlej akcii zase raz potvrdil svoje strelecké kvality a vybojoval pre domácich všetky tri body.

Chelsea sa nevedela presadiť v súboji s Brightonom celý prvý polčas. Potom ale urobil Adam Webster fatálnu a najmä úplne zbytočnú chybu, na ktorú nakoniec doplatil celý Brighton. Jorginho sa postavil k lopte a z bieleho bodu s prehľadom otvoril skóre. V záverečnej štvrťhodine poistil vedenie favorita Willian.

Sheffield United – Liverpool FC 0:1 (0:0)
Góly: 70. Wijnaldum

Tottenham Hotspur – Southampton FC 2:1 (2:1)
Góly: 24. Ndombele, 43. Kane – 39. Ings
ČK: 31. Aurier

Chelsea – Brighton 2:0 (0:0)
Góly: 50. Jorginho (PK), 76. Willian

Everton FC – Manchester City 1:3 (1:1)