Arsenal nadelil nováčikovi, v šlágri na Anfielde fanúšikovia gól nevideli (Premier League 8. kolo)

Ôsme kolo odštartovalo v Londýne, kde Fulham privítal v malom mestskom derby Arsenal. Kanonieri nováčika absolútne nešetrili a vyhrali už svoj deviaty zápas v rade. Svoj duel úspešne zvládla aj Chelsea, ktorá využila remízu Liverpoolu s Manchestrom City a bodovo sa na svojich sokov dotiahla.

Fulham FC – Arsenal FC 1:5 (1:1)
Góly: 44. Schurrle – 29. a 49. Lacazette, 67. Ramsey, 79. a 90+1.  Aubameyang

Skóre zápasu zmenil po pol hodine hry Alexandre Lacazette. Na jeho zásah však stihol nováčik odpovedať. Minútu pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal Andre Schurrle.

Po zmene strán dominovalo na trávniku už len jediné mužstvo. Vedenie navrátil Arsenalu opäť francúzsky zakončovateľ Lacazette. V 67. minúte sa o futbalovú lahôdku postaral Aaron Ramsey, ktorý na trávniku nestihol stráviť ani minútu po tom, čo vystriedal Iwobiho.

Arsenal v malom londýnskom derby Fulham vôbec nešetril a v poslednej desaťminútovke mu uštedril ešte dve rany, o ktoré sa postaral gabonský forward Pierre-Emerick Aubameyang.

Southampton FC – Chelsea FC 0:3 (0:1)
Góly: 30. Hazard, 57. Barkley, 90+3. Morata

Favorita do vedenia v 30. minúte poslal Belgičan Eden Hazard, ktorý sa po presnej prihrávke od Rossa Barkleyho nemýlil a s prehľadom prekonal McCarthyho. Druhý gól v zápase strelil práve muž s číslom osem na chrbte. Nádhernú asistenciu si po skvelom centri Williana pripísal francúzsky zakončovateľ Olivier Giroud. Ross Barkley to už mal pred prázdnou bránou veľmi jednoduché.

Na konečných 3:0 pre hostí upravil kritizovaný španielsky útočník Alvaro Morata, ktorý zužitkoval perfektnú spoluprácu Edena Hazarda s Marcosom Alonsom.

Liverpool FC – Manchester City 0:0

Zápas, ktorý mal byť reklamou na futbal nakoniec mnoho vzrušenia nepriniesol. Najmä v prvom polčase, v ktorom nedokázal nikto z hráčov trafiť bránu súpera.

V druhom dejstve boli obe mužstvá o niečo aktívnejšie. V 61. minúte sa do veľkej šance dostal Riyad Mahrez, perfektnú prihrávku do šestnástky však nevyužil a dokonca netrafil ani bránu.

O pár minút neskôr pohrozil na druhej strane Mohamed Salah. Brankár Ederson jeho presný pokus zmaril fantastickým zákrokom.

V 85. minúte sa nedovoleného zákroku vo vlastnej šestnástke dopustil Virgil Van Dijk. Leroya Saného poslal k zemi a rozhodca odpískal okamžite bez váhania pokutový kop. K tomu sa postavil najaktívnejší hráč hostí Riyad Mahrez. Alžírčan však odmietol byť hviezdou a penaltu vysoko prestrelil ponad Alissonovu bránu. V šlágri kola sme tak gól bohužial nevideli.