Everton sa vrátil na víťaznú vlnu, v Leedse bez gólov (Premier League 9. kolo)

Karamelky si nakoniec dokázali udržať vedenie a po štyroch nezdaroch konečne bodovali naplno. Ďalšie dva góly si do tabuľky strelcov pripísal najlepší strelec Evertonu Dominic Calvert-Lewin.

Everton poslal do vedenia už v prvej minúte zápasu. V 29. minúte vrátil favoritovi vedenie po prihrávke Lucasa Digneho. Francúz o pár minút neskôr asistoval aj na víťazný gól stretnutia, ktorý strelil jeho krajan Abdoulaye Doucouré. Futbalisti Evertonu sa v poslednej pol hodine na Craven Cottage ešte poriadne zapotili. Fulham sa mohol v 68. minúte dostať späť do zápasu. Na šťastie pre Ancelottiho zverencov Ivan Cavaleiro obrovskú príležitosť trestuhodne zahodil. O dve minúty neskôr predsa len znížil Loftus-Cheek. Na viac sa už Fulham nezmohol. Evertonu podľahol 2:3.

O štvrtom víťazstve West Hamu United v aktuálnej sezóne rozhodol nádherným spôsobom bývalý útočník Eintrachtu Frankfurt Sebastien Haller. V 56. minúte sa dostal k odrazenej lopte a nechytateľným spôsobom ju poslal do siete. Sheffield odpovedať nedokázal a tak ostáva aj po deviatom kole na poslednom mieste tabuľky.

Nový talizman Liverpoolu Diogo Jota zastúpil v základnej zostave Mohameda Salaha a ihneď prepisoval štatistiky. V šiestom súťažnom zápase strelil siedmy gól. Liverpool aj vďaka nemu ovládol šláger kola na Anfield Road. V závere zápasu pridal poistku Roberto Firmino. Liverpool poskočil na druhé miesto pred Chelsea a Leicester. Na prvom mieste je Tottenham.

Fulham – Everton 2:3 (1:3)
Góly: 15. Reid, 70. Loftus-Cheek – 1. a 29. Lewin, 35. Doucoure

Sheffield United – West Ham 0:1 (0:0)
Gól: 56. Haller

Leeds United – Arsenal FC 0:0

Liverpool – Leicester 3:0 (2:0)
Góly: 21. Evans, 41. Jota, 86. Firmino