Malé derby pre West Ham, ManCity nedokázal zastaviť ani Arsenal (Premier League 25.kolo)

S Tottenhamom to v tejto sezóne vôbec nevyzerá dobre. Kohúti prehrali piaty ligový zápas zo šiestich. Tentokrát nestačili v malom londýnskom derby na rozbehnutý West Ham. Víťazný gól strelil Jesse Lingard.

Foxes sa pustili do Aston Villy už od úvodných minút a zaslúžene išli do vedenia. Loptu presne k žrdi umiestnil v záverečných sekundách 19. minúty James Maddison. O štyri minúty neskôr sa presadil jeho spoluhráč Harvey Barnes a s domácimi to vyzeralo zle-nedobre.

Po zmene strán im ale dal iskierku nádeje Bertrand Traoré. V 48. minúte znížil na 1:2. Leicester si ale tesné vedenie dokázal udržať až do konca stretnutia a druhýkrát v rade bodoval naplno.

Na Emirates Stadium sme na gól dlho nečakali. Nezastaviteľný Manchester City viedol zásluhou Sterlinga už od úvodných sekúnd zápasu. Zásah mladého Angličana bol napokon jediný. ManCity vyhralo aj osemnásty súťažný zápas v rade.

Ďalšie tri body si do tabuľky pripísal aj druhý klub z Manchestru. Diabli si v domácom prostredí poradili s Newcastlom 3:1. O víťazstve rozhodli dvomi gólmi až po zmene strán.

West Ham – Tottenham 2:1 (1:0)