Na Stamford Bridge bez gólov, severolondýnske kluby bodovali naplno (Premier League 26. kolo)

Do jedného zo šlágrov 26. kola anglickej Premier League na King Power Stadium v Leicesteri vstúpili domáci parádnym spôsobom. Už v šiestej minúte viedli zásluhou Tielemansa.

Vedenie líškam vydržalo takmer do konca polčasu. V 39. minúte zápasu vyrovnal David Luiz. To nebolo všetko. Kanonieri dokázali otočiť vývoj vo svoj prospech ešte v prvom dejstve. V druhej minúte nadstaveného času poslal Londýnčanov do vedenia z pokutového kopu Alexandre Lacazette. Kasper Schmeichel nemal nárok. Po zmene strán sa Leicester snažil, ale kontaktný gól streliť nedokázal. Naopak v 52. minúte inkasoval z kopačky Nicolasa Pepého a bolo vybavené.

Keby hral Gareth Bale v každom zápase tak ako dnes, Tottenham by bol určite inde. Waleský krídelník sa presadil dvakrát a výraznou mierou prispel k suverénnemu víťazstvu Spurs proti Burnley. Okrem neho sa do čierneho trafili aj Hary Kany, aj Lucas.

Brankári boli v dnešnom šlágri nepriestrelní a preto Chelsea iba remizovala s Manchester United 0:0. Diabli ostali na druhom mieste, Chelsea je piata.

Majster sa konečne dočkal. Liverpool po štyroch prehrách v rade konečne bodoval naplno. Na Bramall Lane porazil posledný Sheffield 2:0.

Leicester – Arsenal 1:3 (1:2)