PL Focus 2: Nové rekordy už po prvom kole!

Úvodný víkend sezóny priniesol niekoľko pozoruhodných výkonov, prekvapujúcich výsledkov, ale aj prekonané štatistiky histórie.

Majster sa hecol a kladivárom znechutil štart do ligy po päťgólovej kanonáde (West Ham United – Manchester City 0:5). Citizens sa tak stali jediným klubom, ktorý dokázal vyhrať svoj úvodný zápas sezóny deväť rokov po sebe!

Ak zamieri Teemu Pukki (Norwich City), je z toho gól a to dokonca ihneď po prvej strele na bránu! Neveríte? Fín takto čaruje už 8 rokov! Opýtajte sa v Schalke, Celticu, Bröndby, či Norwich City.

Harry Kane by najradšej hral iba proti Aston Ville. V šiestich zápasoch jej totiž strelil šesť gólov.

Na Old Trafford je veselo. Konečne

Match of the week priniesol nečakaný, ale krutý výsledok pre The Blues (Manchester United – Chelsea 4:0). Hosťom nebolo súdené napriek top šanciam skórovať, zatiaľ čo domáci využili každú a zaknihovali tak rekordné víťazstvo nad týmto súperom. Naposledy takto zdolali Chelsea ešte v roku 1965 pod vedením legendárneho Matta Busbyho. Studená sprcha pre debutujúceho Franka Lamparda v pozícii manažéra londýnskeho klubu.

Úvodný zápas chce vyhrať každý

Úvodné kolo prinieslo napriek dvom bezgólovým remízam (Crystal Palace – Everton a Leicester – Wolverhampton) až 27 gólov a to je skvelá vizitka pre najsledovanejšiu futbalovú súťaž. Raheem Sterling sa blysol hetrikom a mnohí mu predpovedajú životnú sezónu.

Bookmakeri asi poopravili tip na prvého manažéra, ktorý bude odvolaný (O. G. Solskjaer). My sme si zase pre zmenu a potešenie tipli, ako by mohla vyzerať Big4 na konci sezóny. Pozrite si televízne vydanie magazínu PL Focus každý utorok od 20:30 na Premier Sport a zasmejete sa spolu s nami.

Z plejády najlepších gólov sme sa rozhodli vybrať spoločne s vami ten najlepší, teda Gól sezóny 2019/20! Stačí, ak si vyberiete ten svoj z našej ponuky gólov mesiaca. Viac sa dozviete na facebookovom profile PREMIER SPORT.

Druhé kolo ponúka atraktívny duel na Etihad Stadium, v ktorom Sky Blues vyzvú The Spurs, čo by mohlo priniesť skvelý ofenzívny stret ašpirantov na ligový titul. Sledujte šláger Manchester City – Tottenham Hotspur v sobotu od 18:30 iba na PREMIER SPORT!

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

PRENOSY Z 2. KOLA PREMIER LEAGUE NA PREMIER SPORT

Sobota 17.08.
13:25 Arsenal – Burnley (komentujú Tomáš Radotínský a Vlastimil Kaiser)
15:55 Southampton – Liverpool (Petr Svěcený a Jiří Vrba)
18:25 Manchester City – Tottenham (Tomáš Radotínský a Vlastimil Kaiser)
20:30 Záznam Aston Villa – Bournemouth (M. Skáčik)
22:25 Záznam Norwich – Newcastle (M. Lukáč)

Nedeľa 18.08.
14:55 Sheffield United – Crystal Palace (M. Skáčik)
17:25 Chelsea – Leicester (M. Lukáč)

Pondelok 19.08.
20:55 Wolverhampton – Manchester United (M. Lukáč)