City si poradilo s Fulhamom, diabli otočili zápas v Londýne (Premier League 11. kolo)

Everton opäť nedokázal bodovať naplno. V Burnley vybojoval liverpoolsky klub iba bod za remízu 1:1. V nadstavenom čase vyrovnal najlepší strelec karameliek Dominic Calvert-Lewin.

Futbalisti Manchestru City získali v domácom prostredí všetky tri body. O víťazstve s Fulhamom rozhodli už v prvej pol hodine zápasu, počas ktorej sa presadili dvakrát. Skóre otvoril výborne hrajúci Sterling, poistku pridal o dvadsať minút neskôr Kevin de Bruyne. V druhom polčase sme už gól na Etihad Stadium nevideli.

Skóre zápasu na olympijskom štadióne v Londýne otvorili domáci. Na správnom mieste opäť stál český záložník Tomáš Souček, vďaka čomu sa zapísal do listiny strelcov. Po prvýkrát mohol oslavovať aj s hŕstkou fanúšikov. Manchester United musel opäť otáčať a nakoniec sa mu to aj podarilo.

V druhom polčase predviedli diabli fantastický výkon, strelili tri góly a nakoniec si z hlavného mesta odniesli všetky tri body. Za obratom ich parádnou strelou z diaľky naštartoval kritizovaný Paul Pogba. Už o tri minúty neskôr poslal favorita do vedenia mladučký Greenwood. V 78. minúte pečatil na 3:1 s pohľadu hostí Marcus Rashford.

Skóre na Stamford Bridge otvoril odchovanec klubu. Bohužiaľ pre Chelsea, Patrick Bamford už za Chelsea nehrá, do vedenia išli hostia. Ešte v prvej pol hodine však bolo opäť vyrovnané. “Goalivier” Giroud si preniesol formu aj do Premier League. V 27. minúte naštartoval domácich k skvelému obratu. Chelsea otočila skóre až po zmene strán. Víťazný gól vsietil Kurt Zouma, gólovú poistku pridal v nadstavenom čase Christian Pulišič. Chelsea vyhrala šiesty zápas v sezóne.

Burnley – Everton 1:1 (1:1)
Góly: 3. Brady – 45+3. Lewin

Manchester City – Fulham 2:0 (2:0)
Góly: 5. Sterling, 26. Bruyne

West Ham – Manchester United 1:3(1:0)
Góly: 38. Souček – 65. Pogba, 68. Greenwood, 78. Rahsford

Chelsea – Leeds 3:1 (1:1)
Góly: 27. Giroud, 61. Zouma, 90+3. Pulišič – 4. Bamford