Diabli chcú potvrdiť formu v Sheffielde, Villans privítajú Burnley

Vložené 13. kolo anglickej Premier League zakončíme v dnešnom programe PREMIER SPORT dvomi zápasmi. O dôležité body sa bude bojovať v Sheffielde a Birminghame.

Šable zo Sheffieldu prežívajú sezónu ako zo zlého sna. Diametrálne odlišnú od tej minulej, v ktorej boli najväčším prekvapením Premier League a až do posledných kôl bojovali o účasť v európskych pohároch. Hovorí sa, že druhá sezóna býva pre nováčika kritická a Sheffield to dokonale potvrdzuje. V aktuálnom ročníku dokázal vybojovať iba jeden bod za remízu s Fulhamom, žiadny iný tím v histórii Premier League neodštartoval sezónu horšie.

Zlé obdobie domácich chce vo svoj prospech využiť slávny Manchester United, ktorému sa naopak v poslednom období v domácej súťaži darí nad očakávania. Diabli neprehrali ani jeden ligový zápas z predchádzajúcich piatich, po štyroch víťazstvách v rade remizovali v prestížnom mestskom derby s ManCity. Kvôli pomalšiemu štartu sa ale nachádzajú až na deviatom mieste tabuľky.

Na štadiónoch súperov sú diabli ako jediní v lige stopercentní, čo plánujú potvrdiť aj na Bramall Lane. Po predchádzajúcom víťazstve v Londýne sa Manchester United stal len štvrtým tímom histórie, ktorý vyhral posledných desať zápasov na súperových ihriskách.

Sheffield United – Manchester United (komentuje M. Skáčik)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

“Midweek” zakončíme vo Villa Parku, kde svoje domáce zápasy hráva nepredvídateľná Aston Villa. V najbližšom zápase privíta v Birminghame Burnley. Obom mužstvám sa naposledy podarilo zvíťaziť a trojbodový úspech by radi zopakovali aj dnes večer.

Villans sa podarilo vyhrať vo Wolverhamptone, Burnley dokázalo na Emirates Stadium v Londýne využiť krízu Arsenalu. Teraz sa pokúsi využiť zlú formu Aston Villy v domácom prostredí, kde zverenci Deana Smitha prehrali predchádzajúce tri zápasy. Vo Villa Parku postupne nestačili na Leeds, Southampton a naposledy ani na Brighton.

Burnley potrebuje bodovať za každú cenu. Napriek zlepšeniu v posledných týždňoch sa nachádza len bod nad zostupovým pásmom, do ktorého by počas vianočných sviatkov veľmi nerado opäť spadlo .

Aston Villa – Burnley (M. Skáčik)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.