Nový rok odštartujeme v Liverpoole a Manchestri

Ako na Nový rok, tak po celý rok. V tomto duchu odštartujeme nový rok 2021, ktorý bude na PREMIER SPORT opäť nabitý svetovým športom.

Dominovať bude samozrejme anglický ligový futbal. Najprestížnejšia futbalová súťaž na svete pokračuje vo vysokom tempe, hneď v prvý deň roku sú na programe dva zaujímavé duely.

Sedemnáste kolo zahájime v Goodison Parku v Liverpoole. Evertonu sa podarila jeseň nad očakávania. Po pätnástich odohraných zápasoch je na štvrtej pozícii len štyri body za mestským rivalom, ktorý okupuje prvé miesto v tabuľke. Karamelky majú však navyše jeden zápas k dobru.

Pokiaľ ho zvládnu, budú strácať na lídra iba jeden bod a s tým zrejme pred sezónou počítal len málokto. Carlo Ancelotti opäť potvrdzuje svoje trénerské kvality. Cez leto priviedol do modrej časti Liverpoolu ostrieľané mená, ktorými vylepšil kvalitný základ z minulej sezóny a výsledky na seba nenechali dlho čakať. Everton patrí v tejto sezóne bez pochýb k najväčším prekvapeniam.

Bude v tom chcieť v každom prípade pokračovať aj v novom roku, v ktorom si hneď na úvod bude musieť poradiť s londýnskymi kladivármi. Aj West Ham môže byť do istej miery s jesennou časťou sezóny spokojný, pred dnešným zápasom uzatvára prvú polovicu tabuľky. Mohlo to byť aj lepšie a David Moyes si je toho vedomí. Najmä v decembri, v ktorom vyhral West Ham iba jeden zápas zo šiestich.

Everton – West Ham (komentuje M. Skáčik)

So záverom minulého roka sú naopak nadmieru spokojní v Manchestri. Diabli z Old Trafford sa po vynikajúcej sérii výsledkov prepracovali až na druhé miesto tabuľky za Liverpool. Po pomalšom štarte s tým pravdepodobne nepočítal ani ten najoptimistickejší fanúšik Devils. Dnes večer ale budú všetci priaznivci Manchestru United veriť, že rok 2021 bude patriť práve im.

Hneď prvý deň v novom roku čaká ich miláčikov náročná skúška. Na Old Trafford pricestuje nevyspytateľná Aston Villa, ktorá odštartuje nový rok na fantastickom piatom mieste tabuľky. Mužstvo z Birminghamu navyše odohralo najmenej zápasov zo všetkých účastníkov. Zo štrnástich duelov dokázalo tri body vybojovať až osemkrát a v tejto sezóne prehralo iba štyri zápasy.

Obe mužstvá sú vo vynikajúcej forme a dúfajú, že na skvelé výsledky z minulého roka dokážu plynule nadviazať. Aston Villa ťahá päťzápasovú sériu bez prehry, trikrát sa jej podarilo zvíťaziť, naposledy získala bod na Stamford Bridge. Diabli sa rozlúčili so starým rokom víťazne, pred tromi dňami zdolali Wolverhampton, keď v nadstavenom čase rozhodol o troch bodoch Marcus Rashford.

Manchester United – Aston Villa (M. Skáčik)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.