Šláger na Etihad bez víťaza, novým lídrom Leicester (Premier League 8. kolo)

Na štadióne nováčika vo West Bromwichi sme videli iba jeden gól. V úplnom závere ho strelil v neuveriteľnej forme hrajúci kapitán hostí Harry Kane. Bol to jeho siedmy gól v aktuálnej sezóne. Okrem toho si stihol pripísať aj osem asistencií.

Tottenham sa na špici ligovej tabuľky dlho neohrial, pretože Leicester si doma poradil s Wolverhamptonom 1:0. O rozhodujúci zásah sa nemohol postarať nik iný, ako Jamie Vardy. Bol to jeho piaty zásah z bieleho bodu v aktuálnej sezóne. Celkovo ich nastrieľal už osem. Leicester kopal v ôsmich zápasoch Premier League osem penált.

V šlágri kola sme videli iba dva gólové momenty. O ten prvý sa postaral z pokutového kopu hosťujúci krídelník Mohamed Salah. Egyptský kúzelník sa neradoval z gólu ani dvadsať minút a už bolo znovu vyrovnané. Po vynikajúcej akcii domácich vyrovnal Gabriel Jesus. Asistenciu na gól si pripísal Kevin De Bruyne, ktorý sa mohol ešte v prvom polčase stať hrdinom. Jeden z najlepších záložníkov na svete ale pokutový kop trestuhodne zahodil a skóre sa už nemenilo.

Birminghamský klub sa v dnešnom súboji na Emirates postaral o ďalšie obrovské prekvapenie. Domácim kanonierom Villans skórovať nedovolili, naopak sami sa tešili trikrát! Príchod Ollieho Watkinsa do Villa Parku za viac ako 30 miliónov eur z Brentfordu pred sezónou mnohí kritizovali. 24-ročný Angličan zatiaľ kritikom odpovedal šiestimi gólmi v siedmich stretnutiach.

Po ôsmom kole je na čele tabuľky Leicester, o bod menej nazbieral Tottenham a Liverpool. Na štvrtom mieste sú svätci zo Southamptonu.

West Bromwich – Tottenham 0:1 (0:0)
Gól: 88. Kane

Leicester City – Wolverhampton Wanderers 1:0 (1:0)
Gól: 15. Vardy (PK)

Manchester City – Liverpool FC 1:1 (1:1)
Góly: 31. Jesus – 13. Salah

Arsenal FC – Aston Villa 0:3 (0:1)
Góly: 25. Saka (VG), 72. a 75. Watkins