Spurs prišli o vedenie v závere, Allardyce prekvapil Liverpool (Premier League 15. kolo)

Leeds United vyhral šiesty zápas v sezóne. V domácom prostredí si poradil s Burnley najtesnejším gólovým rozdielom. O troch bodoch pre domácich rozhodol už v piatej minúte z pokutového kopu Patrick Bamford.

Brighton napokon získal v Londýne iba bod za remízu 2:2. Hostí to po zápase určite mrzelo, pretože v súboji s West Hamom dvakrát viedli. Posledné slovo mal nakoniec domáci miláčik.

Vo West Hame o ňom hovoria ako o najlepšej posile od čias Dimitriho Payeta. Tomáš Souček to potvrdzuje v každom zápase. Dnes strelil svoj štvrtý gól v sezóne, ktorým zabezpečil ďalší bod pre The Hammers.

Sam Allardyce neostal svojej povesti nič dlžný. Na Anfielde zaparkoval jeho tím autobus a v 82. minúte z ničoho nič udrel. Na 1:1 vyrovnal z ojedinelej šance Semi Ajayi.

Body dnes napokon stratil aj londýnsky Tottenham. Spurs viedli už od úvodnej minúty zápasu. Prihrávku Daviesa upratal do siete uzdravený Tanguy Ndombélé. Vyzeralo to na tesné víťazstvo hostí. V záverečnej desaťminútovke nakoniec dokázal vyrovnať Maročan Romain Saiss.

Leeds United – Burnley FC 1:0 (1:0)