Bude spanilá jazda svätcov pokračovať aj po prestávke?

K skompletizovaniu deviateho kola anglickej Premier League nám chýbajú dva zápasy. Tie si spoločne vychutnáme v pondelok večer na PREMIER SPORT.

Najprv sa pozrieme na Turf Moor do Burnley, kde domáce FC privíta londýnsky Crystal Palace. Pred dnešným súbojom sú na tom oveľa lepšie hostia, ktorí sú po ôsmich kolách na deviatom mieste tabuľky. Burnley je jedným z trojice tímov, ktorému sa v aktuálnej sezóne ešte nepodarilo zvíťaziť a so ziskom dvoch bodov je predposledné.

V najbližších zápasoch tak má čo vylepšovať. Minimálne v domácom prostredí, kde doteraz nezískalo ani jeden bod a dokonca nestrelilo ani jeden gól. Všetky tri zásahy strelili zverenci Seana Dychea na súperových štadiónoch.

Crystal Palace naposledy v domácom prostredí prevalcoval nováčika z Leedsu, ktorému nasúkal štyri góly. Ani jeden z nich nestrelil Wilfried Zaha, čo je pre trénera Roya Hodgsona paradoxne dobrý signál. V úvodných dueloch ročníka strieľal ostrými iba útočník z Pobrežia Slonoviny. Po minulom zápase anglický tréner vie, že má v tíme viacerých zakončovateľov a nemusí sa spoliehať len na najväčšiu hviezdu v tíme.

Večer sa presunieme do Wolverhamptonu. Po reprezentačnej prestávke sa do hry vracajú aj vlci, ktorí na Molineux Stadium privítajú vo forme hrajúci Southampton. Svätci ničia jedného súpera za druhým a dnes si zuby brúsia na ďalší cenný skalp. V prípade víťazstva by poskočili dokonca do prvej trojky súťaže a to je obrovská motivácia.

Wolves naopak plánujú svoje postavenie vylepšiť. V poslednom kole podľahli po dobrom výkone Leicesteru a spadli až na dvanáste miesto tabuľky. Wolverhampton chce po dvoch fantastický ročníkoch, v ktorých bojoval o poháre, určite  viac.

Mužstvo Nuna Espirita Santa sa však zatiaľ veľmi trápi v ofenzíve, v ôsmich zápasoch strelili jeho zverenci iba osem gólov. Na každý zásah sa musia nesmierne nadrieť a viac ako jeden gól strelili iba v dvoch zápasoch.

Southamptonu to naopak ide na oboch stranách ihriska. Vyhral päť zápasov z posledných šiestich, v ktorých strelil štrnásť gólov. Tri zásahy zaznamenali svätci proti Chelsea, ešte o jeden viac dali Aston Ville. Naposledy zostrelili v domácom prostredí Newcastle a Ralph Hasenhuttl tak musí byť momentálne so svojimi zverencami nadmieru spokojný.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.