Tuchelova séria skončila, City opäť potvrdilo kvalitu (Premier League 30. kolo)

Fantastická séria Thomasa Tuchela v Premier League skončila nečakaným spôsobom. Chelsea nedokázala ani druhýkrát v sezóne zdolať druhý najhorší celok ročníka. Na Stamford Bridge utrpela šokujúcu porážku 2:5.

Všetko pritom vyzeralo veľmi nádejne. V 27. minúte poslal domácich do vedenia Christian Pulišič. Už o dve minúty neskôr všetko pokazil Thiago Silva, ktorý inkasoval za nešetrný zákrok druhú žltú kartu a putoval predčasne pod sprchy.

Skóre otočil ešte v prvom polčase Matheus Pereira, ktorý sa v nadstavenom čase dokázal presadiť hneď dvakrát. Po zmene strán pridal nováčik ďalšie tri góly a dokonale zahanbil The Blues, ktorí môžu už zajtra opustiť TOP 4.

Manchester City vyhral 23. ligový zápas v aktuálnom ročníku. Na King Power Stadium sa pomstil Leicesteru za zahanbujúcu prehru z prvého vzájomného zápasu a zvýšil svoj náskok na 17 bodov. Druhý Manchester United má dva zápasy k dobru, o titule je už ale aj tak prakticky rozhodnuté.

Diogo Jota je v posledných týždňoch naozajstným futbalovým talizmanom nielen pre Portugalsko, ale aj pre Liverpool. Majster Premier League sa nedokázal presadiť proti obrane Arsenalu až kým neprišiel na trávnik portugalský žolík. Jotovi stačili na gól len tri minúty. Z jeho strany to nebolo všetko. V 82. minúte pečatil skóre v prospech Liverpoolu na 3:0. Okrem neho sa presadil aj Salah.

Chelsea – West Bromwich 2:5 (1:2)