Newcastle si pochutnal na Sheffielde, bitka o Liverpool bez víťaza (Premier League 30. kolo)

Newcastle United predviedol v prvom zápase po prestávke fantastický výkon a zaknihoval dôležité víťazstvo v boji o záchranu medzi elitou. Obrana Sheffieldu dlho odolávala, potom ale prišla o stopéra Johna Egana. Írsky stopér dostal na začiatku druhého polčasu druhú žltú kartu a Sheffield sa rozsypal ako domček z karát. Šable nevyužili možnosť poskočiť na piate miesto tabuľky a po prestávke zlyhali aj v druhom zápase.

Londýnska Chelsea dlho nevedela nájsť recept na obranu domácich. Potom ale na trávnik vybehol Christian Pulišič a za 5 minút bolo vyrovnané. Vynikajúci výkon predviedol najmä neúnavný Cesar Azpilicueta, ktorý si za dve minúty pripísal dve asistencie. Z tej druhej profitoval Olivier Giroud. Chelsea zvládla úvodný zápas a upevnila si štvrtú pozíciu v tabuľke pred Manchestrom United a Wolverhamptonom Wanderers. K dobru má po 30. kole päť bodov.

Bitka o Liverpool gólové predstavenie neponúkla, 236. Merseyside derby víťaza nespoznalo. Everton remizoval s Liverpoolom v Goodison Parku 0:0 a domáce karamelky mali niekoľko príležitostí na zdolanie svojho mestského rivala. Kloppovci smútiť nemusia, aj naďalej ostávajú na prvom mieste s luxusným 23-bodovým náskokom pred druhým Manchestrom City.

Newcastle United – Sheffield United 3:0 (0:0)
Góly: 55. Maximin, 69. Ritchie, 78. Joelinton

Aston Villa – Chelsea FC 1:2 (1:0)
Góly: 43. Hause – 60. Pulišič, 62. Giroud

Everton – Liverpool 0:0