Vlci využili presilovku, United uspel vo Villa Parku (Premier League 35. kolo)

Brighton začal na Molineux Stadium veľmi dobre. Už v úvodnej štvrťhodine viedol po góle Dunka 1:0. Po zmene strán sa ale stretnutie začalo otáčať v jeho neprospech.

Všetko odštartovalo vylúčenie v 53. minúte. Pod sprchy išiel predčasne Mac Allister a vlci boli zrazu na koni. Vyrovnať sa podarilo Traorému, víťazný gól strelil v závere mladý Morgan Gibbs-White.

Náskok na druhom mieste Premier League si udržali diabli z Manchestru, ktorý síce vo Villa Parku prehrávali už od 24. minúty ale nakoniec sa im podarilo skóre za štyri minúty otočiť.

Na začiatku druhého dejstva vyrovnal najlepší strelec United Bruno Fernandes, o chvíľu dokonal obrat parádnym gólom z otočky Mason Greenwood. Skóre v 87. minúte uzavrel Edinson Cavani.

Kladivári boli v jednom z kľúčových stretnutí sezóny v problémoch už od úvodu. Nádhernú hĺbkovú prihrávku Bena Godfreyho využil v 23. minúte najlepší strelec Toffees Dominick Calvert-Lewin.

Karamelky si tesné vedenie dokázali udržať a aj po 35. kole ostávajú v hre o poháre. Na siedmy Tottenham strácajú bod a jeden zápas majú k dobru.