Záchranárska bitka v Burnley, šláger v Liverpoole

Stred týždňa využije anglická Premier League na dve ligové dohrávky, lopta bude v pohybe na Turf Moor a v Goodison Parku.

Nesmierne atraktívnu futbalovú bitku uvidíme v modrej časti Liverpoolu. Everton sa pokúsi zastaviť vo forme hrajúceho lídra z Manchestru. Citizens vyhrali neuveriteľných 16 zápasov v rade a majú suverénne najlepšiu formu na ostrovoch.

Na prvom mieste tabuľky majú sedembodový náskok pred mestským rivalom z Old Trafford, okrem toho majú dnešný zápas k dobru. Ak sa im podarí vyhrať aj jedenásty ligový duel v rade, dostanú sa zverenci Pepa Guardiolu pred kľúčovou fázou sezóny už do desaťbodového trháku.


Diablom sa na diaľku pokúsi pomôcť Everton, tomu však v prvom rade pôjde o vlastný krk. Po vynikajúcej prvej polovici sezóny od neho fanúšikovia totiž očakávajú viac, ako je aktuálne siedme miesto v tabuľke. V poslednom období si situáciu viacerými zaváhaniami mierne skomplikoval, v porovnaní s tímami pred ním (s výnimkou Citizens) má však dva zápasy k dobru a ak by v nich uspel, razom je späť v prvej štvorke. Z predchádzajúcich piatich ligových duelov ale karamelky vyhrali iba jediný a v Goodison Parku budú jasným favoritom na víťazstvo hostia.

Everton – Manchester City (komentuje M. Lukáč)


Na večerný šláger sa budete môcť naladiť súbojom na Turf Moor, v ktorom pôjde o veľa. V dohrávke 17. kola uvidíme záchranársky duel, v ktorom Burnley privíta londýnsky Fulham a pokúsi sa využiť domáce prostredie vo svoj prospech. Víťazstvo potrebujú oveľa viac hostia, ktorí sa nachádzajú v zostupovom pásme na osemnástom mieste a na dnešného rivala strácajú osem bodov.

Obom mužstvám sa v ostatných týždňoch pomerne darí, v dvoch predchádzajúcich ligových zápasoch dokázali vybojovať štyri body. Burnley po remíze s Brightonom naposledy nečakane zostrelilo Crystal Palace. Chalupári si najprv v londýnskom derby rozdelili body s ambicióznym West Hamom a o týždeň sa postarali ešte o väčšie prekvapenie, keď v Liverpoole porazili Everton 2:0. Hrdinom nováčika sa stal Josh Maja. Čerstvá posila z Bordeaux absolvovala prvý zápas v základnej zostave v Premier League a bol to debut ako hrom. Nigeríjčan strelil oba góly a v základe ho tak očakávame aj dnes.

Burnley – Fulham (M. Lukáč)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.