Brighton chce natiahnuť sériu bez prehry

Futbalisti Brightonu prežívajú najlepšie obdobie v aktuálnom ročníku. Formu chcú potvrdiť aj v pondelkovej dohrávke 25. kola proti Crystal Palace.

Na Amex Stadium uvidíme súboj dvoch tímov z druhej polovice tabuľky. Čajky v Premier League aktuálne ťahajú šesťzápasovú sériu bez prehry. Najprv porazili Leeds, potom šokovali Tottenham a vzápätí aj Liverpool, s Burnley, Fulhamom a naposledy s Aston Villou si body delili. Napriek vynikajúcim výsledkom majú ale len štvorbodový náskok pred zostupovým pásmom a dnes potrebujú ďalšie body.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Crystal Palace prehral dve stretnutia v rade, keď nestačil na Leeds a v minulom kole ani na Burnley. V týchto stretnutiach The Eagles inkasovali až päťkrát a sami nedokázali vsietiť ani jeden gól.

Napriek tomu sú na tom v najvyššej anglickej súťaži o niečo lepšie. Majú o tri body viac ako Brighton a sú na štrnástom mieste. Prvý vzájomný zápas dnešných súperov sa skončil remízou, na úvodný gól Wilfrieda Zahu z pokutového kopu odpovedal v záverečnej minúte riadneho hracieho času Mac Allister. Remíza dnes výrazne nepomôže ani jednému tímu, na základe aktuálnej formy bude ale favoritom domáci výber.

Brighton – Crystal Palace (komentuje M. Skáčik)