Vráti sa Arsenal do boja o poháre?

Na Britských ostrovoch sú v najvyššej futbalovej súťaži na programe štyri stretnutia. Všetky vám tradične ponúkneme v priamom prenose na PREMIER Sport.

Anglické futbalové menu odštartujeme súbojom na Turf Moor. Burnley sa o body pobije s londýnskym Arsenalom. Na piaty pokus sa posnaží bodovať naplno. V štyroch predošlých zápasoch vybojovalo tri body za tri remízy. Naposledy sa podelilo s Leicesterom.

Kanonieri sa pokúsia vyhrať druhý ligový zápas v rade, čo sa im naposledy podarilo na konci januára. Aj preto sa nachádzajú až na desiatom mieste tabuľky, ďaleko od miest, na ktorých by sa chceli vidieť. Ambíciou The Gunners v každej sezóne je minimálne umiestnenie v prvej šestke a kvalifikácia do európskych pohárov. V posledných rokoch s tím má obrovský problém.

Minulú sezónu obsadil Arsenal až ôsme miesto, do pohárov sa ale napriek tomu kvalifikoval, pretože opäť ovládol svoj obľúbený FA Cup. To sa mu už ale v tomto ročníku nepodarí, pretože jeho sen o obhajobe prekazil Southampton. Arsenal preto musí do konca ročníka bojovať zo všetkých síl, aby si miestenku vybojoval v lige. To bude extrémne náročné, pretože v tejto chvíli stráca na na siedmy Liverpool šesť bodov a na šiesty West Ham osem. Záujemcov o poháre je mnoho.

Dnes to vyzerá na jednoduchú úlohu ale zdanie v tomto prípade môže klamať. Burnley bojuje o záchranu, k dobru má len šesť bodov a navyše vie Arsenal potrápiť. Naposledy ho na Turf Moor obralo o dva body, na Emirates dokonca o všetky tri. V decembri zvíťazili The Clarets s obrovským šťastím, Arsenal mal naopak obrovskú smolu. V 58. minúte prišiel o vylúčeného Granita Xhaku, o pätnásť minút si strelil vlastný gól kapitán Pierre-Emerick Aubameyang. Dnes sa Burnley pokúsi zdolať Arsenal druhýkrát v sezóne, čo s mu naposledy podarilo v ročníku 1962/63.

Burnley – Arsenal (komentujú Kaiser, Radotínský)

Zastavíme sa aj na štadión posledného Sheffieldu United, ktorému ide v každom zápase o holý krk. Šable sa v domácom prostredí pokúsia nadviazať na dôležité víťazstvo z minulého kola, ktorým ukončili štvorzápasovú šnúru bez bodu. Dostanú ideálnu príležitosť pretože na Bramall Lane pricestujú svätci zo Southamptonu, ktorí sú na tom aktuálne oveľa horšie. Z deviatich zápasov prehrali osem a získali iba jeden bod za nečakanú remízu s Chelsea.

Sheffield United – Southampton (M. Lukáč)


Tri body daroval poslednému tímu tabuľky pred tromi dňami výber z Birminghamu. Aston Villa sa pokúsi obrovské sklamanie napraviť a opäť sa naladiť na víťaznú vlnu. Vo Villa Parku privíta Wolverhampton, ktorý odohral o dva zápasy viac ako Villans, napriek tomu zaostáva o päť bodov.

Na záver zavítame na Amex Stadium, kde svoje domáce zápasy hráva Brighton. Čajky bojujúce o záchranu čaká neľahká úloha. Do cesty sa im večer postaví Leicester City, ktorý si v dvoch posledných stretnutiach pripísal do tabuľky iba jeden bod a je hladný po úspechu. Na líšky sa po vynikajúcej sérii zápasov doťahuje Chelsea a preto potrebujú bodovať naplno.

Aston Villa – Wolverhampton (Kaiser Vrba)
Brighton – Leicester (M. Lukáč)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.