Pohárová rozprávka v Maldone, šláger v Swansea

Šesť priamych prenosov zo štyroch rôznych súťaží – to je piatková futbalová ponuka na DIGI SPORT a PREMIER SPORT.

2. Bundesliga

Z pohľadu tabuľkového postavenia by sa mohlo zdať, že lídra súťaže čaká ľahký súper. Jedenásty Osnabrück však v lige neprehral už päť zápasov, keď zdolal Stuttgart a štyrikrát remizoval. Séria Hamburgu je ešte o tri zápasy dlhšia, hráči HSV počas nich zhodne štyrikrát vyhrali a remizovali. Potvrdia hostia papierové predpoklady alebo sa dočkáme ďalšieho prekvapenia a úkor favorita v tomto ročníku súťaže?

Osnabrück – Hamburg (komentuje S. Suvák)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Karsruher delí jediná deľba bodov od postu remízového kráľa súťaže. Zo 14 zápasov KSC tejto sezóny až sedem neprinieslo víťaza a len Bochum má na konte ešte o jeden viac. Zaujímavosťou však je, že domáci si body delili v siedmich dueloch v rade a až minulotýždňová prehra v Stuttgarte im túto remízovú šnúru pretrhla.

O vydarenom období rozhodne môže hovoriť Regensburg. Kým v úvodných siedmich kolách prehral až štyrikrát, v nasledujúcich siedmich ani raz a k štyrom remízam pridal aj tri výhry. Aj preto mu v tabuľke patrí piate miesto a v tomto dueli bude favoritom. Domáci sú síce až dvanásti, no ich strata na dnešného súpera je len štvorbodová.

Karlsruher – Regensburg (F. Mentel)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Bundesliga

Schalke dáva svojim priaznivcom príležitosť zabudnúť na katastrofálnu minulú sezóne, v ktorej po poste vicemajstra krajiny bojovalo do posledných kôl o to, aby sa vyhlo baráži o udržanie. Podarilo sa a v tomto ročníku sú modrobieli opäť tým nepríjemným súperom pre každého protivníka. Piate miesto s len trojbodovou stratou na lídra hovorí jasnou rečou.

Domáci aktuálne ťahajú šnúru piatich zápasov bez prehry v rade – štyri v lige a jeden v pohári – v ktorých trikrát vyhrali a dvakrát remizovali. Nováčik súťaže z Berlína ale rozhodne nebude ľahký súper. Union sa zjavne aklimatizoval a začal zbierať body, po štyroch výhrach z ostatných piatich zápasov a pri aktuálnej trojzápasovej víťaznej šnúre, poskočil už na jedenáste miesto.

Schalke – Union Berlín (S. Suvák)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

EFL Championship

Súboj ešte donedávna premierleagových mužstiev, ktoré sa do najvyššej súťaže chcú evidentne opäť vrátiť, ponúkne duel medzi Swansea a Fulhamom. Aktuálne v tabuľke šiesti domáci potrebujú prelomiť nevydarené obdobie, počas ktorého dvakrát remizovali a raz prehrali a ich manko na lídra súťaže WBA narástlo na deväť bodov. Hostia naopak od domácej prehry s Hullom rozdielom triedy vyhrali trikrát v rade a v tabuľke poskočili na tretie miesto.

V tejto mimoriadne vyrovnanej súťaži môže každá strata znamenať okamžitý prepad nadol. Veď momentálne práve tretí Fulham a sedemnásty (!) Charlton delí len deväť bodov. Na Liberty Stadium tak pôjde dnes večer o veľa…

Swansea City – Fulham (M. Skáčik)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

FA Cup

Najstaršia futbalová pohárová súťaž na svete FA Cup vstupuje už do svojho 2. kola. O jeho zahájenie sa v piatok večer postarajú účastník 8. ligy Maldon & Tiptree a štvrtoligista Newport County.

Domáci k tomuto zápasu prešli už priam neuveriteľnú cestu, keď postupne vyradili Saffron Walden Town, Histon, Wingate&Finchley, Chertsey Town, Royston Town a Leyton Orient. Newport tak pre nich bude už siedmym pohárovým súperom, pre porovnanie hostia odohrali len dvojzápas s Grimbsby Town, a dá sa očakávať, že trojtísicový štadiónik Wallace Binder Stadium so 155 sedadlami bude praskať vo švíkoch.

Budeme svedkami pokračovania rozprávky domáceho klubu, pre ktorý je už len účasť v tomto kole rekordným zápisom do jeho histórie?

Maldon & Tiptree – Newport County (F. Mentel)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

LaLiga

Deväť bodov z 12 zápasov je pekelne málo a tak Celta Vigo povedala Franovi Escribáovi dosť. Jeho nástupca Óscar García zázrak na Camp Nou neurobil, no následný nečakaný triumf 3:1 na trávniku Villarrealu oživil nádeje priaznivcov Lobotkovcov na záchranu. Jedna lastovička ale leto nerobí a Celta potrebuje na odpútanie sa od zostupového pásma ďalšie body. O tie sa pokúsi dnes večer proti Valladolidu, ktorý čaká na bodový zisk už dva zápasy.

Celta Vigo – Real Valladolid (T. Bahník)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.