Poltucet na piatok, šláger v Miláne a Hamburgu

Ďalší futbalový víkend vo vysielaní DIGI SPORT a PREMIER SPORT odštartuje v piatok večer šesť priamych prenosov z piatich rôznych súťaží.

Líder druhej najvyššej nemeckej súťaže Arminia Bielefeld privíta na svojom štadióne Karslsruher, ktorý sa aktuálne pohybuje na stredných priečkach tabuľky. Kým domáci z ostatných štyroch zápasov tri vyhrali, hostia v predchádzajúcich deviatich dueloch zvíťazili len raz a až sedemkrát remizovali. Favoritom je tak Arminia, jej hráči však nemôžu zabúdať na to, že na výhru na týmto súperom čakajú už tri zápasy.

Ťahákom kola je súboj medzi v tabuľke druhým Hamburgom a štvrtým Heidenheimom. Postavenie domáceho tímu mohlo byť ešte lepšie, no hráči HSV v predchádzajúcich piatich kolách bodovali naplno len dvakrát a k dvom remízam pridali naposledy aj prehru. Hostia sú v o niečo lepšej forme, v ostatných piatich zápasoch prehrali len raz a trikrát vyhrali. V minulej sezóne sa kluby proti sebe postavili dva razy, v Hamburgu triumfovali domáci 3:2, v Heidenheime sa duel skončil nerozhodne 2:2.

18:25 DS1 Hamburg – Heidenheim (komentuje T. Bahník)
18:25 DS2 Bielefeld – Karlsruher (D. Mucha)

V prvej Bundeslige budeme svedkami duelu dvoch trápiacich sa tímov. Frankfurt sa síce v predchádzajúcich piatich zápasoch výpraskom 5:1 postaral o odvolenia Nika Kovača z lavičky Bayernu, v ďalších štyroch však nebodoval ani raz. Ešte horšie je na tom Hertha, ktorá nevyhrala už šesť zápasov v rade a ostatných päť dokonca prehrala, keď jej nepomohol ani nástup Klinsmanna na lavičku pred duelom s Dortmundom. Ak sa chcú hostia posunúť z pásma ohrozenia, potrebujú bodovať, rozdávať body si však nemôžu dovoliť ani domáci.

20:25 DS2 Frankfurt – Hertha Berlín (M. Skáčik)

Jedeným z ťahákov 15. kola Serie A je stretnutie, ktoré sa bude hrať na San Sire, kde lvedúci tím tabuľky Inter Miláno privíta rímskych vlkov. Manciniovci sa môžu pochváliť skvelou formou, veď zo 14 ligových zápasov tejto sezóny vyhrali 12, raz remizovali a len raz prehrali. Svoju fazónu však našli aj Rimania, po štyroch remízach a jednej prehre v úvodných ôsmich zápasoch sezóny v nasledujúcich šiestich dueloch vyhrali až päťkrát a body si nepripísali len po súboji v Parme. Góly by malo byč dnes večer istotou, minimálne jeden padol v každom z predchádzajúcich jedenástich vzájomných stretnutí.

20:40 DS1 Inter – AS Rím (R. Kmeťo)

V EFL Championship sa proti sebe postavia tímy na trinástom a štvrtom mieste tabuľky, čo by do pozície jasného favorita pasovalo hostí z Nottinghamu, avšak mimoriadna vyrovnanosť druhej najvyššej anglickej súťaže môže takéto predpoklady výrazne spochybniť. Napriek tomu, že medzi dnešnými súpermi je v tabuľke až osem iných klubov, bodový rozdiel medzi nimi je len trojbodový. Navyše, v minulej i predminulej sezóne Millwall s Nottinghamom doma vyhral oba zápasy.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

20:40 PS Millwall – Nottingham Forest (K. Jakubovič)

Sľubný úvod sezóny je zabudnutý, Villarreal nevyhral už päť zápasov, získal v nich jediný bod a v tabuľke klesol na trinástu priečku. Veľa dôvodov na radosť nemajú ani v Madride. Atlético je na jeho pomery až šieste, k čomu výrazne prispelo až sedem remíz v 15 ligových zápasoch. Veľa gólov sa očakáva ť asi nedá, rozhodnúť by mohol aj jediný.

20:55 DS3 Villarreal – Atlético Madrid (D. Mucha)