Potvrdí Portsmouth vynikajúci vstup do súťaže?

Pred desiatimi rokmi boli súpermi Portsmouthu tímy z Premier League, odvtedy si však priaznivci toho klubu museli zvyknúť na kluby z druhej, tretej a dokonca i štvrtej ligy.

Víťaz Premier League Asia Trophy z roku 2007, či FA Cupu zo sezón 1938/39 a 2007/08 pôsobí od ročníka 2017/18 v tretej najvyššej anglickej súťaži. V predchádzajúcich dvoch sezónach sa jeho snaha dostať sa o úroveň vyššie skončila vždy v semifinále play-off a Pompey sa budú určite snažiť do tretice túto sériu prelomiť.

Zdroj foto: https://www.portsmouthfc.co.uk/

Po jedenástich odohraných zápasoch majú k ďalšiemu pokusu slušne našliapnuté, triumf v dnešnom zápase by ich posunul na tretiu priečku len dva body za lídra tabuľky Petersborough a bod od druhého Hullu.

Proti však bude Plymouth Argyle, ktorý sa rovnako ako hostia drží v tesnom závese za priečkami zaručujúcimi boj o postup do Championship. Domáci majú odohraných len desať zápasov a výhra v tomto stretnutí by ich posunula o bod pred dnešného súpera. Na svojom trávniku prehrali s Portsmouthom naposledy ešte v auguste 2015, odvtedy raz vyhrali a trikrát remizovali.

Zápas Plymouth – Portsmouth vám v priamom prenose PREMIER SPORT ponúkneme od 20:40. Komentátorom stretnutia bude Filip Mentel.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.